Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1173 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

50’ye yakın turizm acentesi yetkilisi orhangazi’de buluştu

10 Şubat 2019 - 188 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » 50’ye yakın turizm acentesi yetkilisi orhangazi’de buluştu
50’ye yakın turizm acentesi yetkilisi orhangazi’de buluştu

Orhangazi’de turizm alanında yapılan çalışmalar OTSO 7. Meslek gurubu üyelerinin turizm seyahat acenteleri ve TURSAB Güney Marmara BTK arasındaki görüşmelerle yeni bir boyut kazandı. Hafta sonu İstanbul bölgesindeki 50’ye yakın acente sahibi Orhangazi’ye geldi. Orhangazi’de turizme katkı sunacak önemli ve somut gelişmeleri olacak mesajlar verildi.

Orhangazi TSO 7. Meslek Gurubu, ilçe turizmi adına yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Orhangazi sahip olduğu turizm değerlerinin tanıtılması ve ilçe ekonomisine katkı sunması amacı ile başlatılan çalışmalar olumlu sonuçlar doğuracak ilişkilerin başlamasına vesile oldu.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası 2014 yılında Bolu Abant’ta düzenlenen ‘Orhangazi swot analizi’ ile başlayan süreçte yazılmaya başlanan turizm geliştirme fikri, ‘Orhangazi Vizyon Çalıştayı’ ve ‘Orhangazi Turizm Değerlendirme toplantıları’ ile geliştirildi.

Doğa ve spor turizminin her geçen yıl daha da çok gündeme geldiği Orhangazi’de, OTSO 7. Meslek gurubu üyelerinden turizm seyahat acenteleri ile TURSAB Güney Marmara BTK arasında başlattığı görüşmeler TURSAB BTK Başkanı Murat Saraçoğlu’nun dikkati ilçeye çevirdi.

İLK MEYVE TURİZM ACENTELERİ

Bursa bölgesi ve İznik çanağında ‘doğa ve macera turizmi, zeytin hasadı turizmi ve İznik yılı başlıkları ile geliştirilen bir çalışmaya Orhangazi’nin de dâhil edilmesi için çalışmalar yürüten 7. Meslek Gurubu, bu çalışmanın ilk meyvesini hafta sonu ilçeye misafir edilen İstanbul bölgesi turizm seyahat acenteleri ile aldı.

50 YE YAKIN ACENTE ORHANGAZİ’DEYDİ

TURSAB Güney Marmara BTK başkanı Murat Saraçoğlu, Şişli TURSAB Bölge BTK başkanı Aylin Güneşli ile birlikte 50’ye yakın acente sahibi hafta sonu Orhangazi’deydi. Gürle’de ağırlanan konuklara yöresel tatlar ikram edildi. OTSO 7. Meslek Komitesi Başkanı Muhammet Ali Varlı’nın ev sahipliği yaptığı ziyarette ilçenin turizm değerleri yerinde tanıtıldı.

GÜNEŞLİ: ORHANGAZİ ACENTE PROGRAMINA GİREBİLİR

Bundan sonraki süreci daha da verimli hale getirilmesi ve Bursa – İznik rotasında Orhangazi’nin de eklenmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Şişli TURSAB Bölge BTK başkanı Aylin Güneşli; başlı başına İznik ve Orhangazi’ye 1 veya 2 günlük programlar halinde gelinmesi gerektiğini, sahip olduğu doğal güzellikleri ile Orhangazi’nin her acentenin programına girebileceğini söyledi.

BALASUN: BURAYA SIK PROGRAMLAR YAPACAĞIZ

TOUREVER Acente sahibi Cem Balasun ise bu bölgeye doğa ve macera turizmi anlamında çok sık programlar yapacaklarını belirtirken, ‘Özellikle yurt dışı misafirlerimiz için İstanbul’a yakınlığı sebebi ile çok cazip bir bölge. İlerleyen günlerde bu alanda altyapı çalışması için yeniden Orhangazi’ye geleceğiz.’ dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkanı Aydın’dan Ramazan ayı mesajı

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Ramazan ayı dolasıyla bir mesaj yayınladı Başkan Aydın Mesajında; “ Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu...

Kapat