...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1678 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aydın; ’Terör kirli emeline ulaşamayacaktır’

01 Mayıs 2016
Ana Sayfa » Genel » Aydın; ’Terör kirli emeline ulaşamayacaktır’
Aydın; ’Terör kirli emeline ulaşamayacaktır’

Bursa’da yaşanan alçak saldırıya tepkiler yağıyor. AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Evliyalar diyarı Ulu Şehir Bursa Ulu Cami’de meydana gelen alçak bombalı terör saldırısını yayınladığı mesajla kınayarak yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Aydın, İnsanlıktan nasibini almamış kişiler milletimizin kutsal mabedi camileri ve orada ki masum insanlarımızı dahi hedef almalarının alçaklığı gözler önün süren hain bir girişimdir oldu, dedi.

Aydın; “Ulu Cami’de yaşanan patlama, milletimizi ve ülkemizi hedef alan bir patlamadır. Terörün her türlüsüne ve yapanlara lanet olsun. Bursa Ulu Cami’deki haince, kalleşçe terör saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde haince plan yapanların planlarını, Rabbim kendi başlarına çevirsin ve hesaplarını boşa çıkarsın” dedi.

İsmail Aydın, açıklamasında gerçekleşen terör saldırısını ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı her türlü terörü lanetliyoruz” dedi. Yapılan bu alçak saldırının Türkiye’ye yönelik, huzur ve kardeşliğe yönelik bir saldırı olduğunun altını çizen İsmail Aydın; “Lanet olsun. Adı daiş, işid, pkk, pyd, dhkpc olmuş ne önemi var. Her birine lanet olsun. İnsanlıktan nasibi olmayan insanlık katilleri” diyerek tepkisini dile getirdi.

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Halkımızın üzerinde yaratılmak istenilen korku psikolojisini dağıtmak, herhangi bir endişe ve korkuya kapılmamak gerekiyor. Bu ve benzeri terör ve şiddet olayları, insanlarımız arasındaki sevgi, saygı, birlik ve kardeşliğimizi bugüne kadar bozamadığı gibi bundan sonra da bozamayacaktır. Terörün dini, ırkı, milleti yoktur. Böyle haince saldırılardan medet umanlar bilmelidirler ki milletimiz birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edecektir. Yaralar sarılacak. Türkiye’yi bildiği yoldan çeviremeyecekler, bölüp ve parçalayamayacaklar. Tek isteğimizin birlik ve beraberlik olduğuna herkes kanaat getirecek. Milletimizi yanımıza aldıktan sonra terörle mücadele belki daha da kolaylaşacak. Eli kanlı örgütler ve kim olursa olsun, destekçilerine fırsat verilmeyecek Bu terör olayları birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirecektir. Tüm Halkımız yaşanan bu olaylar karşısında metanetini korumalı ve sağduyulu olmalıdır. Birlik ve beraberlik duygularına sahip milletimizin ulaşılmak istenen hedefin önünde kararlılıkla duracağına inancımız tamdır. Bu düşünceler içerisinde Evliyalar diyarı Ulu Şehir Bursa Ulu Cami yanında, sivil halka yönelik yapılan, vatandaşlarımızın güvenliğini ve ülkemizin bütünlüğünü hedef alan ve bizlere tarifsiz acılar yaşatan hain saldırıyı kınıyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Acil şifalar diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Genç Gazi hız kesmiyor

2016 sezonunu U-19 klasmanında lider olarak tamamlayarak şampiyonluğunu garantileyen Orhangazispor son maçını Yeni Karaman Spor ile yaptı. Gruptan çıkmayı garantileyen...

Kapat