Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Aktaş’tan birlik ve beraberlik mesajı

01 Şubat 2018 - 79 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Başkan Aktaş’tan birlik ve beraberlik mesajı
Başkan Aktaş’tan birlik ve beraberlik mesajı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hemşehri ve kültür derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi, Bursa’da güzel işler başarmak ve eserlerle anılmak istediklerini söyledi.

Bursa’nın değerlerini öne çıkaran adımlar atmaya devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentte faaliyet gösteren hemşehri ve kültür derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ve 41 derneğin temsilcilerinin katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Kültürel zenginlik

Başkan Aktaş, Bursa’ya dair değerlendirmelerini anlatarak, “Bursa, çok güzel bir şehir. Bursa’nın güzelliğine güzellik katan sadece tarımı, denizi, Uludağ’ı, tarihi, kültürel özellikleri değil, önemli özelliklerden biri de Bursa’nın farklı kültürleri bir arada yaşatan renkli çiçek bahçesi gibi oluşudur. Balkanlardan, Kafkaslardan, Anadolu’nun 80 ilinden Bursa’ya göçüp gelmiş insanlar var burada. Bu durum Bursa’nın zenginliğidir. Hep birlikte Bursa’yı daha iyiye ve güzele taşıyabiliriz” diye konuştu.

Bursa’daki derneklerin kültürel zenginliklerinin önemine işaret eden Başkan Aktaş, “Kimisi vakfı, kimisi derneği aracılığıyla, kimisi sanatıyla kimisi folkloru ile mehteriyle herkes bu şehre değer katıyor. Tek başına bir hiçiz, beraber güzeliz. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Birbirimize destek olalım, sahip çıkalım. En çok ihtiyacımız olan, en önemli konu birlik ve beraberliğimiz” şeklinde konuştu.

“Gayretle ve heyecanla çalışıyoruz”

Bursa’da ulaşımdan kentsel dönüşüme dek her alanda yaşanan sıkıntıların farkında olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “Bursa’nın sorunlarını çözme noktasında gayretle ve heyecanla çalışıyoruz. Ciddi bir sorumluluk taşıdığımızın bilincindeyiz. Bursa’da güzel işler başarmak ve eserlerimizle anılmak istiyoruz. Bursa’yı sorunsuz, herkesin yaşamaktan keyif aldığı bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bursa’da uydu şehirler oluşturulması gerektiğini belirten Başkan Aktaş, ulaşımda ise hem vatandaşları hem de trafiği rahatlatacak toplu taşıma çözümleri üzerinde çalıştıklarını anlattı. Hemşehri ve kültür derneklerinin temsilcilerinden çalışmaları hakkında bilgi alıp sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Başkan Aktaş, önerilerin inceleneceğini ifade etti. Aktaş, programın sonunda tüm derneklerin temsilcileri ile günün anısına fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Kentin zirvesinde gündem; ‘afet riski’

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerek afetin yaşanmaması, gerekse afet sonrası sürecin sağlıklı şekilde yürütülmesi adına atılacak her hamlenin...

Kapat