...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAŞKAN AYDIN “TÜM GÜCÜMÜZLE BU ORGANİZASYONDA YER ALACAĞIZ”

13 Ağustos 2020 - 16 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » BAŞKAN AYDIN “TÜM GÜCÜMÜZLE BU ORGANİZASYONDA YER ALACAĞIZ”
BAŞKAN AYDIN “TÜM GÜCÜMÜZLE BU ORGANİZASYONDA YER ALACAĞIZ”

İznik’te 2021 yılında düzenlenecek 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın tanıtımı için İznik Yeşil Cami avlusunda lansman düzenlendi.

Programa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan’ın yanı sıra,Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev,AK Parti Bursa Milletvekilleri, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman,İznik Kaymakamı Recai Karal, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Belediye Başkanları,AK Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, Orhangazi İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ ve yönetimleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, ilgili kurum ve kuruluşların müdür ve temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

  1. Dünya Göçebe Oyunları’nın tanıtım filmi de ilk kez gösterilirken, heyet, tanıtım toplantısı öncesinde de oyunların yapılacağı İznik Gölü’nün etrafındaki alanı gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

BAŞKAN AYDIN “TÜM GÜCÜMÜZLE BU ORGANİZASYONDA YER ALACAĞIZ”

2021 yılında düzenlenecek 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın  yapılacağı İznik’te Lansmana  katılan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, organizasyonun İznik gölü çevresinde yapılacak olmasının, göle kıyısı olan ve Orhangazi içinde ayrı bir önem arz ettiğini dile getirdi. Başkan Aydın “ Bu organizasyonun bölgemizde yapılması bizler için büyük bir mutluluk, bizlerde bu organizasyonda tüm gücümüzle ilçe olarak yerimizi alacağız. Kendimizin ve ilçemizin tüm güzelliklerini tanıtmak için gelecek nesillere bu güzellikleri aktarmak adına bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

BAŞKAN AYDIN’DAN BAKAN KASAPOĞLU’NA ÜÇ DOSYA

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın yapılacağı İznik’te,  Lansman programına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, seçim taahhütlerinde yer alan Gençlik Merkezi, Millet Bahçesi ve  Kapalı Yüzme Havuzu’nun değerlendirilmesini içeren, üç dosya verdi. Planlanan çalışmalarla ilgili Bakan Kasapoğlun’a bilgi veren Başkan Aydın, projelerin hayata geçirilmesi için destek istedi.

KASAPOĞLU” ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPMAK GURUR VERİCİ”

Lansmana katılan Bakan Kasapoğlu, bu yıl gerçekleştirmeyi planladıkları organizasyonu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021’e ertelediklerini, gelecek sene oyunları en güzel şekilde gerçekleştireceklerini söyledi. Kasapoğlu, organizasyona ev sahipliği yapmanın kendileri için gurur ve mutluluk vesilesi olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Göçebe oyunları, Türk dünyasının önemli bir mirası ve geleneksel spor dallarımız, milli kimliğimizin en özel en zengin unsurları arasında yer alıyor. Ecdadımızın kıymetli emaneti olan bir mirasa sahip çıkmak bizim en önemli mesuliyet alanlarımızdan bir tanesi. Özellikle gençlerimiz arasında geleneksel spor dallarının yaygınlaşmasına gösterdikleri destek nedeniyle Bilal Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Dünya Etnospor Konfederasyonunun bu bütünleştirici misyonu, geleneksel spor dallarımızın bir stratejik eksen üzerinde geliştirilmesi noktasında çok önemli bir misyonu ifa ediyor. Biz de Bakanlık olarak, kurullarımızla, birimlerimizle, çalışma ekibimizle konfederasyonumuzun ve bu misyonun güçlü bir şekilde icra edilmesinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Özümüzü, geleneğimizi, değerlerimizi yaşatmak ilelebet payidar kılmak ve bunu gençlerimize en güzel şekilde aktarmak, bizler için hakikaten onurlu bir görev, önemli bir sorumluluk. Bu organizasyonu, Bakanlığımıza bağlı olan Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Dünya Etnospor Konfederasyonu, Bursa Büyükşehir, İznik belediyelerimiz ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte gerçekleştireceğiz.”

“SPOR TURİZMİ AÇISINDAN ÖNEMLİ ORGANİZASYON”

Bursa’nın kadim ve tarihi bir şehir olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, İznik’in de önemli bir sembol olduğunu, Dünya Göçebe Oyunları’nın iki kentin tüm güzelliklerini dünyaya tanıtacağını ifade etti.

Bursa’yı sporda marka şehirlerden biri yapmak için önemli aşamalar kaydettiklerini belirten Kasapoğlu, İznik’teki spor tesislerinin yapımı konusunda da gerekli adımları atacaklarını aktardı.

BİLAL ERDOĞAN: İZNİK’TE MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYONU İZLEYECEĞİZ

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Dünya Göçebe Oyunları’nın İznik’e bir cazibe katacağını, İznik’in hitap ettiği kültür coğrafyasının önemli olduğunu belirtti.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Oyunların İznik’te olmasının ayrı bir anlamının da olduğuna vurgu yaparak; “Kırgızistan’da bu oyunlar Issık Gölü’nün yanında yapılıyordu. İznik’te gölün yanındayız belki ama İznik’in Orhan Gazi tarafından fethinde Kırgızistan’dan gelen savaşçıların da büyük katkısı olmuş. Bugün İznik’teki Kırgızlar Türbesi de 700 yıl önceki birlikteliğin bir simgesi. Bu anlamda bu oyunların Kırgızistan’dan İznik’e gelmesi sadece bir gölün devamı değil, aynı zamanda bu tarihi yakınlığın da göstergesi. Bunun için de ayrıca Cumhurbaşkanımıza ve Bakan Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Ortalama 13-14 ay sonra İznik’te muhteşem bir organizasyonu izleyeceğiz.” dedi.

Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev de oyunların Türkiye’de düzenlenecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, büyük bir katılım beklediklerini söyledi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Protokolden şehitlik ziyareti

Ramazan Bayramı arifesinde Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Garnizon Komutanı Jand.Yzb.Ali Al, Emniyet Müdürlüğü adına Emniyet Amiri...

Kapat