Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa12°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 727 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Usta; İznik Müzesi Türk İslam Eserleri Müzesi olacak

10 Ocak 2020 - 3 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Başkan Usta; İznik Müzesi Türk İslam Eserleri Müzesi olacak
Başkan Usta; İznik Müzesi Türk İslam Eserleri Müzesi olacak

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Nilüfer Hatun İmareti (İznik Müzesi) Türk İslam Eserleri Müzesi olarak hizmet vereceğini, İznik Arkeoloji Müzesi için Yenişehir Kapı Mevkiinde inceleme ve değerlendirmelerde bulunulduğunu belirtti.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kahraman, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut , UNESCO İznik Alan Başkanı Prof.Dr. Murat Taş, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Damar, Bursa Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Erdal Çetindağ, Bursa Rölöve Anıtlar Bölge Müdürü Aylin Kırlangıç, İznik Müze Müdürü Ahmet Türkmenoğlu, ilgili kurum temsilcileri ve uzmanları ile birlikte Belediye Başkanlığı makamında İznik’te devam eden çalışmalarla ilgili olarak geniş çaplı bir inceleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanımız Kağan Mehmet Usta yaptığı açıklamada, İznik’te yaklaşık 8 yıldır kapalı olan Nilüfer Hatun İznik Müzesi’nin Türk İslam Eserleri müzesi olarak hizmet vereceğini müjdeledi. Başkan Usta, Ramazan ayında müzenin bahçesinde iftar yemeği verilerek müzenin açılacağını ifade etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

TEKNODIUM
Devamını oku:
Orhangazi TSO’ da Seçim Tarihleri Kesinleşti…

Meclis ve Meslek Komitesi Üyeliği seçimleri 2 Nisan 2018 Pazartesi günü Yönetim kurulu başkan ve üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve...

Kapat