Dolar : Alış : 6.8524 / Satış : 6.8648
Euro : Alış : 7.7815 / Satış : 7.7955
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa28°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bekir Aydın; Turizm raporu beni de heyecanlandırıyor

10 Haziran 2019 - 32 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Bekir Aydın; Turizm raporu beni de heyecanlandırıyor
Bekir Aydın; Turizm raporu beni de heyecanlandırıyor

Orhangazi Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak yürüttüğü Turizm Sektörü İhtiyaç raporu doğrultusunda Dutluca Altında atıl vaziyette bulunan eski futbol sahasının bulunduğu alan ile birlikte bölgedeki alanın Kamp ve Karavan Turizmine kazandırılması için ilk adım atıldı. Bu hususta Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayındaki meclis toplantısında alanın Ticaret ve Sanayi Odası’na 10 yıllığına kiralanması hususu görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi. Planlamaya göre bölgede yapılacak düzenleme ile Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerin geleceği kamp ve karavan merkezi oluşturulacak.

Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısının en önemli gündem maddelerinden birisi de Dutluca Mahallesi altında yer alan eski futbol sahasını da içine alan geniş bir alanın 10 yıllığına Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’na devredilmesi ile ilgiliydi.

Kamp ve Karavan Merkezi planlanıyor

Orhangazi Belediyesi, Kaymakamlık ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçen dönemden bu yana yürütülen Turizm Planlama Çalışmaları kapsamında Orhangazi TSO Turizm Sektörü İhtiyaç raporu hazırladı. Rapora göre İznik gölü sahiline yakın bölgelerde Kamp ve Karavan Merkezi oluşturulabileceği yer aldı. Bu doğrultuda belirlenen alan ise İlçeye bağlı Dutluca Mahallesi altında yer alan eski futbol sahası ve etrafında Belediyeye ait arsalar tespit edildi. Bölgede yapılacak olan çalışma ile birlikte yeni düzenlemeler sonrasında o bölgenin Karavan ve Kamp Merkezi yapılması planlanıyor. Orhangazi Belediyesi’nin de işletme ortağı olmayı planladığı proje konusunda belirlenen arsanın Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’na 10 yıllığına kiralanması konusu Haziran ayı meclisinde görüşüldü. Konu Hukuk Komisyonuna sevk edildi. Madde onaylandıktan sonra bölgede kamp ve karavan merkezi kurulması için çalışmalar başlatılacak.

Bekir Aydın; Turizm raporu beni de heyecanlandırıyor

Belediye Başkanı Bekir Aydın konu ile ilgili mecliste yaptığı değerlendirmede önceki dönem başlayan Turizm planlamaları çalışmalarının raporlarının hazırlandığını belirterek ben de bu raporları inceledim. Beni de heyecanlandıran bir rapor dedi. Orhangazi Turizm Planlamasının ilk ayağı tanıtım toplantısının da en kısa zaman içerisinde yapılacağını ifade eden Başkan Aydın Orhangazi’de turizm konusunu daha ciddi bir şekilde ele aldıklarını ifade ederek, bizlere bu konuda ne görev düşüyorsa elimizden geleninin en iyisini yapmakla yükümlü olduklarını ifade etti. Aydın bu konuda Belediye’ye ait olan ilçeye bağlı Dutluca Mahallesi altında İznik gölü sahilinde yer alan ve eski futbol sahasının da olduğu alanı kapsayan bölge Turizm Sektörü İhtiyaç raporu doğrultusunda Kamp ve Karavan turizmine kazandırılmak üzere 10 yıl süreliğine Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilmesi planlanıyor dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Sınav kaygısı ile baş etmenin yolları

Hayatımızda pek çok değişikliğe neden olan koronavirüsle mücadele sürecince sınavlara hazırlanan gençler, daha fazla stres, kaygı ve endişe yaşıyor. Olumlu...

Kapat