Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BELEDİYEDE E_RUHSAT DÖNEMİ BAŞLADI

20 Mayıs 2019 - 13 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » BELEDİYEDE E_RUHSAT DÖNEMİ BAŞLADI
BELEDİYEDE E_RUHSAT DÖNEMİ BAŞLADI

Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından bir süre öce başlatılan e-ruhsat projesi kapsamında ruhsat verilmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde belediye ekiplerinin ruhsatsız iş yerlerini gezerek tanıtımını yapmış olduğu e-ruhsat sitemi meyvesini vermeye başladı. E- ruhsat sistemi üzerinden başvurusunu yaparak işlemleri tamamlanan iki iş yeri sahiplerine ruhsatlarını Belediye Başkanı Bekir Aydın verdi.

Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından ekiplerin esnaf ziyareti yaparak tanıtımını gerçekleştirdiği e-ruhsat sistemi vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı.  Belediye Web adresi üzerinde bulunan e-ruhsat sistemi üzerinden başvurusunu yaparak ruhsat işlemelerini tamamlayan iki işyerine ruhsatları verildi. Ruhsat işlemelerini tamamlayan iki işyeri sahiplerine ruhsatları yine Belediye Başkanı Bekir Aydın işyerlerine giderek teslim etti.

HAYALİNİ KURDUĞUM BİR PROJEYDİ

Belediye Başkanı Bekir Aydın işlemlerini tamamlayarak ruhsatları hazırlanan Orhangazi İletişim sahibi Alev Gezer ve Yavuz Ticaret sahibi İlhani Yavuz’a ruhsatlarını iş yerlerine giderek teslim etti. Başkan Bekir Aydın ruhsat teslimi sonrası “Vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet verebiliriz noktasında düşündüğümüz ve hayalini kurduğum bir projeyi hayata geçirmek beni çok mutlu etti. Vatandaşlarımız artık işlemlerini yapmak için belediye gelmek zorunda kalmayacak, işlerini internet üzerinden web sitemiz aracılığı ile tamamlayacak ve en kısa sürede ruhsatlarını almış olacak. Bu proje kapsamında işlemlerini tamamlayarak ruhsatları hazırlanan esnafımıza ruhsatlarını teslim etmenin onurunu yaşıyorum” dedi.

İşyeri ruhsatlarını alan işletme sahipleri ise Başkan Aydın’a ve personeline teşekkürlerini iletti.

RUHSAT ALMAK ARTIK DAHA KOLAY

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından 22 Nisan’da başlatılan proje kapsamında tanıtılan e-ruhsat sitemi Orhangazi Belediyesi www.orhangazi.bel.tr web sitesi üzerinden hizmet veriyor. Online olarak yapılan müracaat sonrası gerekli evrakların tamamlanması ve onayla son buluyor. Böylece gereksiz zaman kayıpları ve gitgellerin de önüne geçilmiş oluyor. Sistem üzerinden yapılan müracaatlar ve kontroller sonrası ise işletme sahiplerine ruhsat düzenleniyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkan Aydın muhtarlarla bir araya geldi

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın 1 Hazirandan itibaren normalleşme takvimi süreci sonrası 6 merkez 25 dış mahalle olmak üzere toplamda...

Kapat