Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1476 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa Tabip Odası: “Dr. Gökalp, serbest bırakılmalıdır”

09 Ocak 2021 - 4 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Bursa Tabip Odası: “Dr. Gökalp, serbest bırakılmalıdır”
Bursa Tabip Odası: “Dr. Gökalp, serbest bırakılmalıdır”

Bursa Tabip Odası üyeleri yaptıkları açıklamayla Türk Tabipleri Birliği Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’in serbest bırakılmasını talep etti.

Evine yapılan baskınla geçtiğimiz kasım ayında gözaltına alınan TTB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Şeyhmus Gökalp hakkında Bursa’daki meslektaşları açıklama yaptı. Son 20 yıldaki BTO başkanlarının da katıldığı açıklamada, gözaltına alınan Dr. Şeyhmus Gökalp’in serbest bırakılmasını talep etti.
BTO Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından bu tür beyanların kanıt değeri taşımadığına ilişkin kararları bulunmasına rağmen Dr. Gökalp hakkında serbest bırakılma talebinin reddedildiğini belirterek, haklı çağrıların görmezden gelinmesine tepki gösterdi.   
Meslektaşlarının iyi hekimlik değerlerine her şart ve koşulda sahip çıkan ve yılmadan çalışan bir hekim olduğunu belirten Türkkan, “Bu tutuklama, demokratik bir Türkiye için mücadele eden meslek örgütleri üzerinde baskı unsuru olarak kullanılmak istenmektedir.  Sağlık Bakanlığı’nın pandemi sürecinde yaptığı vahim hataları ve sakladığı gerçek rakamları bütün yalınlığıyla ortaya koyan TTB yönetiminin cezalandırılmaya çalışıldığını gözlemliyoruz. Bu haksız tutuklama da bunun en somut kanıtıdır” diye konuştu.
Dr. Şeyhmus Gökalp’ın 50 gündür süren haksız tutukluluğunun sonlandırılmasını isteyen Dr. Türkkan’a,  yargılamasının tutuksuz devam etmesi yönünde geçmiş dönem başkanları da hem fikir olarak destek verdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
‘Şehrim 2023 Çalıştayı’ Bursa’da yapıldı

AK Parti’nin her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymayı hedefleyen ‘Şehrim 2023 Çalıştayı’ Bursa’da yapıldı. Bursalı...

Kapat