...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1761 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çağlayan As TV’de Orhangazi ve yatırımları anlattı

29 Eylül 2017
Ana Sayfa » Genel » Çağlayan As TV’de Orhangazi ve yatırımları anlattı
Çağlayan As TV’de Orhangazi ve yatırımları anlattı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, program sunucusu İlhami Yıldız’ın Osmangazi Köprüsü ve Otoyolun Orhangazi’ye katkıları ile ilgili sorusuna, Otoyolun Orhangazi’de arsa fiyatlarının değerlenmesine katkı sağladığını belirterek, bununla birlikte köprü ve otoyol Orhangazi’nin daha fazla tanınır olmasına da vesile oldu dedi. Çağlayan Orhangazi’nin zaman içinde Konut imar alanları oluşturduklarını da belirterek, bu arsalara talip olanların tamamı İstanbul tandanslı. İleri de Orhangazi’de ikamet edip İstanbul’da iş hayatını sürdüreceklerinin tercihi Orhangazi olacak dedi.

TERMAL TURİZMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi olarak yeni yatırım alanları ve planlamaları yaptıklarını da belirterek bunların en önemlisi bizim için termal turizm. Keramet Ilıca tesislerine Büyükşehir Belediyemizin hazırladığı bir proje ile yeni bir tesis planlıyoruz. Buna ilave olarak da Çakırlı bölgesinde bir yatırımcı tarafından devasa bir termal tesis inşa edilecek. Bu tesislerle birlikte Orhangazi bir anlamda termal turizmden de pay almaya başlayacak dedi.

TURŞUYA DAHA FAZLA DEĞER KATACAĞIZ

Orhangazi’nin en önemli tarımsal ürünlerinden birisinin de turşu üretimi olduğunu belirten Neşet Çağlayan, Turşumuz zaten Türkiye’de tanınan bilinen bir üründü. Ancak biz Turşuya daha fazla değer katmak, markalaşma ve ihracatını daha fazla yapabilmenin de yollarını arıyoruz. Bunun için Turşunun coğrafi işaret alması için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Gedelek Turşumuz artık Türkiye’nin bir marka değeri olacak dedi. Belediye olarak Bir Fikrim Var projesini sürekli canlı tuttuklarını vurgulayan Neşet Çağlayan, resmi internet sitemiz vasıtası ile fikri olanların fikirlerini alıp bunları uygulamaya çalışıyoruz dedi.

AMACIMIZ ORHAN GAZİ’Yİ GELECEK NESİLLERE TANITMAK

Orhangazi’nin Fethi programları ile ilgili de bilgi vererek, bu kutlamaları 2017 yılında ilk kez gerçekleştirdik. Buradaki amacımız sadece fethin kutlanması değildi amacımız. Asıl önemli olan bizim için Orhan Gazi ve Osmanlı İmparatorluğu ve kuruluş yıllarını yeni nesillere anlatmaktı. Bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim dedi.

KONAKLAMA TESİSLERİ İHTİYAÇLARIMIZ VAR

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan turizmi önemserken, en önemli eksikliğin Orhangazi için konaklama tesisleri yönünden olduğunu da belirterek, bu anlamda bir çok yatırımcımız var. Bu yatırımcılarımıza bizler de destek olup Orhangazi’nin konaklama konusundaki eksikliklerinin giderilmesini sağlamak istiyoruz dedi.

BELEDİYEM BENİMLE PROJESİNİ ÖNEMSİYORUZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Orhangazi Belediyesi olarak oluşturdukları özel bir ekiple vatandaşların evlerini ziyaret edip vatandaşların önerilerini, tavsiyelerini, sorunlarını ve beklentilerini aldıklarını belirterek, bu projemizi son derece önemsiyoruz. Bu proje ile zaman zaman yoğunluktan dolayı gözden kaçan bazı konulara da müdahil olma şansımız oluyor. Şu ana kadar bu proje ile 6 bin vatandaşımıza ulaştık. Amacımız tüm konutlara girip tek tek vatandaşlarımızı dinlemek ve onların taleplerine karşılık vermek dedi.

2018’DE YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 2018 yılında yatırımların devam edeceğini de belirterek, alt yapı ile ilgili çalışmalarımızı bitirmiş olmanın rahatlığını yaşıyoruz. Kalan bölgelerde kaldırım çalışmalarımızı tamamlayacağız. Orgöç ve Hürspor kulübümüze bir bina ve sosyal tesis, TOKİ’de büyük bir mesire alanı inşa edeceğiz. Köylerimizde tesisler ve mahalle konakları konusundaki talepleri tamamlamayı planlıyoruz. Mahalle bağlantı yollarımızı tamamladık, iki mahallemiz kaldı onları tamamlayacağız. Yeniköy ve Narlıca’da alt yapı çalışmaları yenilenecek. 5 mahallemizde doğalgaz çalışmalarımız olacak. Sosyal Tesisler ve Parklar konusundaki eksikliklerimizi de 2018 yılında tamamlamış olacağız dedi.

BAMBAŞKA BİR ORGANGAZİ PLANLIYORUZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan programın son bölümünde ise yaptığı değerlendirmede, yeşil alanları, parkları, sosyal tesisleri ve yenilenmiş cadde ve sokakları ile çok daha yaşanabilir bir Orhangazi için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Dönüşümde yüzde 80 şartı

Kentsel dönüşümün sadece Yıldırım için değil, Bursa ve Türkiye için bir tercihten ziyade zorunluluk olduğunun altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı...

Kapat