Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çağlayan “Bırakın Projeleri Ak Parti Belediyeciliği düşünsün”

08 Şubat 2019 - 140 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Çağlayan “Bırakın Projeleri Ak Parti Belediyeciliği düşünsün”
Çağlayan “Bırakın Projeleri Ak Parti Belediyeciliği düşünsün”

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Meclis toplantı salonunda yapılan şubat ayı Meclis toplantısı öncesinde yaptığı değerlendirmede seçim sürecinin girmesi ile birlikte Orhangazi’de bazı kesimlerin medyadan, sosyal paylaşım sitelerinde olan şeylerin olmamış gibi, olmayan şeylerin de olmuş gibi yansıtılmaya çalışıldığını belirterek, hiç olmayacak şeyler o kadar rahatlıkla olmuş gibi anlatılıyor ki hayret etmemek mümkün değil dedi. Futbol sahasının Özdilek AVM’ye verildiği ile ilgili iddiaları sosyal medya üzerinden paylaşanlar var. Bu konu belediye ile ilgili bir durum değil. Hazineye ait bir yer. Böyle bir şeyi kim yapmış kim kiminle konuşmuş kim kime ne demiş belli bile olmayan konular sosyal medyadan paylaşılıyor dedi. Saçma sapan iddialar ve yazılarla birlikte seçim sürecini kimsenin kötüye taşımaya hakkı olmadığını belirten Çağlayan, kim ne yapacaksa, hayalleri projeleri neyse onların paylaşılmasını bekliyoruz dedi.

Satışlar ile ilgili süre doldu satış yok

Yeniköy’deki arsa satışları ile ilgili “Yok satıldı mı yok alındı mı” gibi paylaşımlar var. Paylaşımı yapanı aradım sordum neye dayanarak paylaşıyorsun diye. Benim sağlam kaynaklarım var cevabı aldım. Olmayan şeyin ne kaynağı olabilir. Bir kez olsun muhataplarına soralım öğrenelim gibi bir davranış içine niye girmez insan şaşırıyorum diye konuşan Çağlayan, satışlarla ilgili süre bitti. Bunu takip eden yok. İşin aslını soran yok. Böyle bir satış vuku bulmadı. Satılabilir mi elbetteki satılabilir. Satılması gerekir mi elbetteki satılması gerekiyor. Belediyenin çalışmaları devam ediyor. Kaynaklarımız kısıtlı. Dolayısıyla satışların yapılması taraftarıyım dedi. Meclis üyesi Şenol Yelbey’in satışlar iptal oldu mu olmadı mı şeklindeki sorusuna ise başkan Çağlayan, hiç bir talep kabul edilmedi. Satışla ilgili süre tamamlandı. Satış da söz konusu değil dedi. Yeniköy arazilerinin satış kararının Mecliste alındığını da hatırlatan Çağlayan, Mayıs ayında satış kararı alındı. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verildiği için o dönem satılamadı. Şimdi satışı söz konusu olunca seçim sürecinde konu sıklıkla dile getiriliyor. Yeniköy’deki arazilerin satılmayacağını söyledim ve satmadım. Konu bu kadar diye konuşan Çağlayan, arsalar ile ilgili talepler de vardı. Ancak satış  yapılmadı dedi.

Her dönem arsa satışı oldu

Belediye Başkan adaylarının noter onaylı taahhütname imzalamalarını bekliyorum diyen göreve geldiklerinde arsa satmayacağım diyebilen bir başkan adayı var mı? Bu tahhüdü kimse veremez. Çağlayan, Turgut Ünlü, Yusuf Korkusuz, İsmail Tartar ve Bizim dönemimizde de satıldı. Bursa’nın bütün ilçelerinde ve Büyükşehir Belediyesi de arsa satışı yapıyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinde belediyelerin arsa satışları söz konusu. Bu konuyu sadece Orhangazi Belediyesi satıyormuş gibi bir yaklaşımı da anlamak mümkün değil dedi.

32 Milyonluk arsalarımızı yaptığımız imar düzenlemeleri ile 210 milyon değerine çıkardık

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bizim dönemimizde sadece satış olmuş gibi bir algı da yaratılmaya çalışılıyor diyerek, biz 5 yıllık görev süremizde bir çok imar düzenlemeleri ve plan düzenlemeleri ile Orhangazi Belediyesi’ne ait arsaların mali değerlerini de yükselttik. 32 Milyon değerindeki arsalarımız için yaptığımız plan düzenlemeleri ile bu arsaların değerini 210 milyon TL’ye yükselttik. Yani yeni gelecek belediye yönetimine 210 milyon değerinde yer bırakıyoruz. Ayrıca yine bizim dönemimizde belediyemize yaptığımız kamulaştırmalar sayesinde 29 milyon TL değerinde de arsa kazandırdık. Bunları kimse konuşmuyor dedi. Yeniköy arsalarının satışı ile ilgili artık yeni bir karar alınması gerektiğini belirten Başkan Neşet Çağlayan, Belediyede işler ve çalışmalar devam ediyor. Devam eden çalışmalar ile ilgili kaynağa ihtiyaç var. Biz bu kaynağı öyle yada böyle sağlamak zorundayız dedi.

Bırakın Projeleri Ak Parti Belediyeciliği düşünsün

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 31 Mart Yerel seçimlerinden sonra Orhangazi’de Ak Partili Belediyeciliğin devam edeceğinin de altını çizerek proje üretmek, hizmet üretmek Ak parti’nin işidir. Siz işin o kısmına takılmayın. Ak Parti iktidarı devam edeceği için Orhangazi’ye proje kazandırmak, hizmet kazandırmak yine Ak Parti’nin işi olacak. Siz proje yerine etrafa gülücük dağıtmaya, gezip tozmaya devam edin dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
DSÖ: “Türkiye Huzurevleri ve Bakım Kuruluşlarında Alınan Önlemlerle Dünyaya Örnek Oluyor”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri arasında huzurevleri ve bakım evlerinde alınan COVID-19...

Kapat