...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1839 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çağlayan müdahil oldu S plaka sorunu çözüldü

21 Haziran 2014
Ana Sayfa » Güncel » Çağlayan müdahil oldu S plaka sorunu çözüldü
Çağlayan müdahil oldu  S plaka sorunu çözüldü

Orhangazi’nin yanı sıra büyükşehir sınırlarına dahil edilen diğer ilçelerin de büyük sıkıntı yaşadığı S plakalar ile ilgili olarak Bursa büyükşehir Belediyesi’nde alınan ve S plaka sahiplerini sevindiren meclis kararının ardında Orhangazi belediyesi ile İnegöl belediyesinin uğraşının olduğu ortaya çıktı. Meclis öncesinde konuya müdahil olan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve İnegöl Belediye başkanı Alinur Aktaş kararın Salı günkü oturuma ertelenmesini, aynı zamanda da S plaka kullanıcılarının mağdur edilmemesini sağladı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısında S plakalarla ilgili alınan karar S plaka kullanıcılarını sevindirdi. Daha önce Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı düzenleme ile Bursa merkezdeki S plakaların ilçelerde faaliyet gösterebileceği, ilçelerdeki S plakaların ise Bursa merkeze yolcu taşımasının önü kapatılıyordu.

Orhangazi ve İnegöl müdahale etti

Haziran ayı meclisinde görüşülerek karara bağlanması planlanan S plaka konusunda Orhangazi Belediyesi ve Orhangazili meclis üyeleri ile İnegöl belediyesi ve İnegöl meclis üyeleri müdahil oldu. Mecliste önceki gün alınması planlanan karar S plakalar konusunda ilçeleri mağdur etmeyecek şekilde düzenlendi. Buna göre Bursa şehir merkezinde çalışan S plakaların ilçeler de de çalışabilmesi yönünde karar alındı. İlçelerde çalışıp şehir merkezinde de yolcu taşımacılığı yapan S plakaların da ‘belli bedel ödenmesi karşılığında’ şehir merkezinde yolcu taşımacılığı yapılabilmesinin önü açıldı. Konuya ilişkin öngörülen karar, netleştirilmesi ve tekrar meclise sevk edilip yürürlüğe sokulabilmesi için ilgili komisyona havale edildi.

Çağlayan; S plaka kullananlar mağdur olmasın

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, önergenin önceki hali ile onaylanması halinde haksız bir rekabet olacağını düşündüklerini belirterek, bu konuda Orhangazi Belediyesi olarak bizler ve Orhangazili meclis üyelerimiz, İnegöl Meclis üyeleri bu konuda müdahil olduk. Kararın değişmesi ve ertelenmesini sağladık. Şimdi yeni uygulamada beldelerden alınan S plakalar için bir fark ödenerek Bursa merkeze ilçelerle birlikte faaliyet göstermesi sağlanabilecek dedi.

Servis Kooperatifinden teşekkür

Alınan karar sonrasında Orhangazi Servisçiler Kooperatifi başkanı Muhammet Ali Varlı bu konuda kendilerine destek olan başkan Neşet Çağlayan ve tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Karagöz gölge oyunu İngiltere yolunda

Efsane Türk gölge oyunu Karagöz-Hacivat, Türkiye’nin kültür elçisi oldu. Yunus Emre Enstitüsü tarafından Türk kültürünü tanıtma projesi kapsamında Türkiye’ye gelen...

Kapat