Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Coğrafi İşaret Gururumuz Oldu

01 Mart 2018 - 80 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Coğrafi İşaret Gururumuz Oldu
Coğrafi İşaret Gururumuz Oldu

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasının çalışmalarıyla, 2012 yılında saha çalışmaları başlayan, Orhangazi Gedelek Turşusuna Coğrafi İşaret belgesi kazandırılmasına dair süreç Türk Patent ve Marka kurumu tarafından onaylanarak sonuçlandırıldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından gerçekleştirilen Coğrafi İşaret Takdim Töreninde Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Bilim ve Sanayi Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’dan aldı.

Törene Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, Meclis Başkanı Erol Hatırlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi İslam Kurtiş katılım gösterdi.

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi hakkında açıklamalarda bulunan Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, “Gemlik zeytiniyle, İnegöl köftesiyle, Kemalpaşa tatlısıyla, ellerinde bulundurdukları Coğrafi işaretleri sayesinde daha çok anılırken, artık Orhangazi’de turşusuyla anılacak. Böylece İlçemiz ekonomisine önemli katkı sağlayan turşumuz daha da fazla katma değerle piyasada yerini alacak. Resmi ilan süresi sonunda aldığımız Coğrafi İşaret Tescil Belgesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Amacımız, turşumuzun marka değerini artırarak, ticari açıdan hak ettiği değeri kazandırmaktı. Sonunda yaptığımız tüm bu çalışmalar neticesinde, Coğrafi işaretimizi aldık. Bu konuda yaptığımız tüm çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen, başta milletvekilimiz İsmail Aydin ‘a ve Bursa Milletvekillerimize, Kaymakamlığımıza, Orhangazi Belediye Başkanlığımıza, Türk Patent ve Marka Kurumu başkanlığına, Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne ve tabi ki Gedelek Mahallesi Muhtarlığına, Kooperatifine ve halkına teşekkür ediyorum’’ dedi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Birinci dönemin notları geçerli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu. Sınıf geçme ve konusunda da bilgi veren Bakan ...

Kapat