...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1678 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Derbent Kültür Merkezi açılışa hazır

02 Ekim 2017
Ana Sayfa » Genel » Derbent Kültür Merkezi açılışa hazır
Derbent Kültür Merkezi açılışa hazır

İznik Belediyesi 7 merkez mahalleye yaptığı yatırımların yanı sıra 39 taşra mahalleye de kazandırdığı tesislerle kırsal kalkınmaya destek oluyor. Bu kapsamda Derbent Mahallesi’nde inşa edilen Kültür Merkezi açılışa hazır hale getirildi.

İznik Belediyesi kırsal kalkınma çalışmaları kapsamında taşra mahallelerde yöre halkının sosyal ve kültürel hayatına destek olacak yatırımları da bir bir hayata geçiriyor. Vatandaşların düğün, cemiyet ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri, adeta Kültür Merkezi’ni andıran yapılar taşra mahallelerde bir bir yükseliyor. Bu kapsamda İznik’e bağlı Derbent Mahallesi’nde 350 metre kare alanda inşa edilen Kültür Merkezi yapılan çalışmaların ardından açılışa hazır hale getirildi.

İznik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar neticesinde açılışa hazır hale getirilen merkezi İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yerinde inceledi. Burada Fen İşleri Müdürü İsmail Acar’dan tamamlanan çalışmalar ile ilgili bilgi alan Sargın merkezin açılışa hazır olduğunu belirtti.

Taşra Mahallelere yapılan Kültür Merkezleri ile vatandaşların sosyal ve kültürel hayatına katkı yapıldığını belirten İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Merkez ve kırsal ayrımı gütmeden en ücra mahallelerimizden, merkez mahallelerimize kadar vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi götürüyoruz. Yaş Sebze ve Meyve Alım Merkezlerinden, oyun parklarına, Cami ve şadırvan yapımından, kültür merkezleri yapımına kadar kırsal bölgede ki hemşerilerimizin sosyal, kültürel ve günlük ihtiyaçlarını giderebilecek, hayatlarına katkı sağlayacak alanları inşa etmeye devam ediyoruz. Bugün bu alanda da Derbentli hemşerilerimizin büyük bir ihtiyacını giderecek olan Derbent Mahallesi Düğün Salonu bir nevi Kültür Merkezini tamamlamış bulunuyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından çalışmalar tamamlandı. İnşallah en kısa süre içerisinde de açılışını yapacağız. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Kara; ‘Bütün projeleri sahte’

Belediye Başkanı İsmail Tartar ve Demokrat Parti heyeti Muradiye Cafe’de vatandaşlar ile bir araya geldi. Ziyarette Başkan İsmail Tartar merak...

Kapat