...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1761 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eğitim Setleri Öğrencilerin Yüzünü Güldürüyor

26 Eylül 2018
Ana Sayfa » Genel » Eğitim Setleri Öğrencilerin Yüzünü Güldürüyor
Eğitim Setleri Öğrencilerin Yüzünü Güldürüyor

Gemlik Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ilkokula yeni başlayan öğrencilere yönelik “Okuma Yazma Öğreniyorum, eğitim seti ve kitap dağıtımı devam ediyor.

Her yıl eğitim ve öğretim yılının başlarında uygulamaya konulan ve 5.si gerçekleşen eğitim seti ve kitap dağıtım törenleriyle ilgili konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Eğitim ve Öğretime büyük önem veriyoruz. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Bizler de geleceğimize yatırım yapıyoruz” dedi.

Gemlik’te 300 olan derslik sayısının son 10 yılda 600’ü aştığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “50-60 kişilik sınıflardan, 20-25 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim görme dönemi başladı” diye konuştu. Gemlik’in eğitim ve sağlık alanında en sorunsuz kentlerden biri haline geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, eğitim ve öğretime yönelik destekleri sürdüreceklerini açıkladı.

Şehit Öğretmen Etem Yaşar, Ayşe Ziver Karataş ve Çınar İlkokullarında öğrenciler tarafından sevgi seliyle karşılanan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hem öğrenciler, hem velileri hem de öğretmenlerle sohbet ederek, hatıra fotoğrafları çektirdi. Eğitim Setlerinin dağıtımı ilçedeki 10 ilkokulda devam edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Ali Babacan: Şeffaflık konusunda eksiğimiz var

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, katıldığı konferansta 'Şeffaflık konusunda eksiğimiz var, seçimlerden sonra gidereceğiz' dedi.

Kapat