Dolar : Alış : 3.8143 / Satış : 3.8212
Euro : Alış : 4.6624 / Satış : 4.6708
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1202 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eğitimde ‘Yıldırım’ iş birliği

19 Aralık 2017
Ana Sayfa » Genel » Eğitimde ‘Yıldırım’ iş birliği
Eğitimde ‘Yıldırım’ iş birliği

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) arasında ilçedeki ilköğretim çağındaki çocukların ve dezavantajlı bireylerin eğitim faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde düzenlenen protokol törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, TEGV Bursa Öğrenim Birimi Yöneticisi Elif Nur Akınet, TEGV Gönüllüsü Münire Çoban ve Gazeteci İbrahim Çoban katıldı. Protokol kapsamında Yıldırım Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü bünyesindeki Sosyal Destek ve Rehberlik Eğitim Merkezi (BEDESTEM) ile ilköğretim çağındaki çocuklara ve dezavantajlı bireylere belediye hizmet binasında okul dışı eğitim desteği verilecek. Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası’nda gönüllü eğiticiler tarafından haftada iki gün eğitim görecek olan öğrenciler, TEGV’in ‘Okuyorum Oynuyorum, Yaratıcı Okuma ve Yaratıcı Yazma, Düşler Atölyesi ve Türkçe Eğitimini Destekleyen Etkinlikler’den faydalanacaklar.

‘GELECEĞİMİZİ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE KURUYORUZ’

Yıldırım’ın geleceğini sağlam temeller üzerine kurmanın yolunun çocuklara ve gençlere yapılan yatırımlardan geçtiğini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, çocukların iyi eğitim alması, her alanda tam donanımlı bireyler olarak yetişmesini adına Yıldırım Belediyesi olarak birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Yıldırım’ın yüksek olan genç nüfus potansiyelini iyi kullanmak adına önemli projelere imza attıklarını da dile getiren Başkan Edebali, “Çocuklarımızın aldıkları okul eğitimlerinin yanı sıra biz de yerel yönetimler olarak başta kültür-sanat ve spor olmak üzere önemli aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren okul öncesi okullarımız başta olmak üzere şehrimizde eğitim gören her çocuğumuzun yanında oluyoruz. Çocuk Masamız vasıtasıyla bizlere ulaşan evlatlarımızın her konuda yardımcısı olarak, kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlıyoruz. Amacımız, Yıldırımızı, Bursamızı ve ülkemizi kalkındıracak evlatlarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamaktır” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
BURSA BIÇAĞI MÜZEYLE GELECEĞE TAŞINACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin kentin en önemli değerlerinden bıçakçılığı ‘tarihçesinden yapılışına kadar’ tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla oluşturduğu Bursa Bıçakçılık Müzesi...

Kapat