...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1923 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Engelilerin hayatını kolaylaştırmak en önemli görevimiz

03 Aralık 2018
Ana Sayfa » Genel » Engelilerin hayatını kolaylaştırmak en önemli görevimiz
Engelilerin hayatını kolaylaştırmak en önemli görevimiz

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Çağlayan Belediye olarak bugüne kadar Engellilerin Hayatlarını kolaylaştırmanın öncelikleri arasında yer aldığını ifade etti.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediyeciliği halka hizmet etme aracı olarak gören yönetimimiz bir kesimin değil , bütün vatandaşların refah ve mutluluğunu gözeten çalışmalar yürütmektedir dedi. Çağlayan, Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar yaptığımız hizmetlerimizin merkezinde daima insan faktörü olmuştur. Bu bağlamda çalışmalarımızı fakirleri, hastaları, engellileri ve tüm ihtiyaç sahiplerini gözeten, onların insan onuruna yakışacak şekilde yaşamalarını sağlayacak olan sosyal bir belediyecilik anlayışla sürdürmekteyiz dedi.

EVDE BAKIM HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu anlayışla Engelliler koordinasyon merkezi aracılığıyla ilçede yaşayan 2245 engelli vatandaşın bütün talep ve ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, bu çerçevede yaklaşık 5 yıl içinde 850 ağır engelli  kardeşimize evde bakım maaşı,580 kişiye  engelli maaşı bağlanmıştır. 350 engelli kardeşimize tekerlekli sandalye ve 45 adet akülü sandalye verdik.

Belediyemiz sağlık ekiplerince her gün engellilerimiz ve yaşlılarımızın pansuman,serum ve enjeksiyon hizmetleri verilmekte, ayrıca evlerinde yalnız yaşayan yaşlı ve engellilerimizin ev temizlikleri de belediye ekiplerimizce yapılmakta.

ENGELLİLERİMİZ KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN YAŞAMLARINI SÜRDÜRSÜN

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Engellilerin hiç kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri bir Orhangazi için çalıştıklarını da belirterek,  “Engelliler Her Yerde Önceliklidir “ anlayışıyla çıktığımız bu yolda engelli kardeşlerimizi ihtiyaç sahibi olarak değil, eşit haklara sahip olan vatandaşlar olarak görüyoruz.  Engelli kardeşlerimizin hiçbir şekilde ayrımcılığa maruz bırakılmamaları için üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Yaptığımız çalışmaların engelliler için bir lütuf değil bir görev olduğu, bir gün değil her gün sizlerin hizmetinizde olduğumuzu hatırlatıyor,   engelleri hep birlikte aşmak dileğiyle 3 Aralık Engelliler gününü kutluyorum dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Yeni doğanların hediyesi Çağlayan’dan

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yeni doğan bebekleri hediye yağmuruna tutacak. Belediye, yeni başlatacağı uygulama ile Orhangazi genelinde doğum yapan ailelere...

Kapat