Dolar : Alış : 8.3374 / Satış : 8.3524
Euro : Alış : 10.0998 / Satış : 10.1180
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1645 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Engelsiz tarım projesi hayata geçti

11 Haziran 2021 - 1 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Engelsiz tarım projesi hayata geçti
Engelsiz tarım projesi hayata geçti

Orhangazi Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Orhangazi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Hektaş ortaklığı ile Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Okulu öğrencisi hafif düzeyde zihinsel engeli bulunan bireylerin mesleki becerilerini geliştirerek istihdamlarının sağlanması amacıyla Engelsiz Tarım projesi hayata geçirilecektir.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Okulu öğrencisi hafif düzeyde zihinsel engeli bulunan gençlerimizin mesleki eğitim becerilerini geliştirmesi amacıyla yapılan bu proje sayesinde istihdamlarının sağlanması amacıyla Engelsiz Tarım projesini hayata geçti.  En özel gençlerimizin böylesine güzel bir proje ile buluşturmak bizleri de son derece mutlu etmiştir.  Mesleki becerilerini geliştirerek istihdamlarının sağlaması amacıyla başlatılan bu proje Türkiye’de örnek bir proje olma yolundadır.

. Üretimden depolamaya, paketlemeden satışa kadar bir tarım ürününün her alanında faaliyet gösteren bir kurgu ile Türkiye’de örnek olma niteliği taşımaktadır. 2.500.000 TL bütçesi bulunan proje kapsamında derslikler, tarım atölyeleri, sera alanı, ürün satış ofisi ve engelsiz kafe inşa edilecektir. Ayrıca Hektaş katkıları ile mavi yemiş gibi katma değeri yüksek tarım ürünleri yetiştirilip satılarak öğrencilere gelir sağlanacaktır” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Gurur kaynağı; BUSMEK

BUSMEK Yönetim Merkezi’ni ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, “Bursa’da sanat ve meslek eğitimleri alanında BUSMEK’in...

Kapat