...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1678 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fetih Şenlikleri’ne görkemli final

08 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Genel » Fetih Şenlikleri’ne görkemli final
Fetih Şenlikleri’ne görkemli final

Orhangazi Belediyesi’nin düzenlediği Orhangazi’nin Fethi ve Gazi Orhan Bey’i anma haftası etkinlikleri Tozkoparan Caddesinde mehter, okçuluk takımı, Atlı cirit ekipleri ve protokol üyelerinin katıldığı kortej yürüyüşü ve Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen kapanış töreni ile tamamlandı.

MEHTER TAKIMI GÖSTERİ YAPTI

Hükümet Konağı önünde başlayan kortej yürüyüşü Tarihi Mehter takımı eşliğinde Cumhuriyet Alanı’na kadar devam etti. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın yanı sıra Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, MHP ilçe başkanı Necati Güneş ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej yürüyüşü sonrasında Cumhuriyet Alanı’ndaki tören başladı. Mehter takımının buradaki gösterisinin ardından saygı duruşuv e istiklal marşı okundu. Ardından Orhangazi Belediyesi Halkoyunları ekipleri Bursa Keles ve Kafkas Yöresi halkoyunları gösterileri sundu. Cumhuriyet Alanındaki etkinliğe Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın yanı sıra Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, MHP ilçe başkanı Necati Güneş, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇAĞLAYAN; TARİHİMİZİ GELECEK NESİLLERE ANLATMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin açılış konuşmasında bu yıl ilk kez gerçekleştirdikleri Orhangazi’nin Fethi ve Gazi Orhan Bey’i anma etkinliklerinin 1 hafta sürdüğünü ve içeriğinde bir çok etkinliğin gerçekleştirildiğini belirterek, her günü bir önceki günden daha dolu dolu olan bir program düzenledik. Fethin bu yıl ilkiydi. 685 yıl sonra gelen bir ilkti. Gerçekten sıfır problemle bir süreç geçti. Bu noktada kendimizi mutlu adlediyoruz dedi. Bugün ilçemize adını veren Gazi Orhan Bey’i daha iyi anlamak, daha iyi tanımak, bu ilçe için bizim için neler ifade ettiğini daha iyi anlatmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini de belirten Neşet Çağlayan, bu amaç doğrultusunda bir çok etkinlik ve konferans düzenledik. Ben çok faydası olduğu kanaatindeyim. Bir çok bilinmeyeni bu etkinlikler sayesinde de öğrenmiş olduk dedi. Daha sonra konuşan Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz etkinliklerden dolayı Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’a teşekkür ederek bu etkinlikler toplumumuz için son derece önemlidir dedi. Programda son olarak söz alan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın bu yıl başlatılan bu etkinliklerin artık yıllar boyu devam etmesini dileyerek, bizler yöneticiler olarak sizlerin daha müreffeh hale gelmesi için hem merkezi hükümetimiz hem de Büyükşehir hem de Orhangazi Belediyesi olarak çalışmalarımız artarak devam ediyor dedi. İsmail Aydın, gelecek nesillerimiz için Osmanlı İmparatorluğu ve Orhan Bey’i anlamanın bizlere de ışık tutacağını belirterek, Osmanlı’nın adaleti gençlerimiz ve geleceğimize de yön vermemiz yardımcı olacak dedi.

ÖDÜL TÖRENİ VE ESAT KABAKLI KONSERİ

Programda daha sonra Fetih haftasında düzenlenen Fotoğraf, Kompozisyon, Fetih koşusu gibi yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Gece Esat Kabaklı’nın verdiği muhteşem konser ile tamamlandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Fırat Söğütlü MHP aday adayı

MHP’de Milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı. Orhangazi’de uzun yıllar Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan, halen MHP Orhangazi İlçe başkanlığında ikinci başkan...

Kapat