...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1839 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gemlik’in Çehresine ‘Yeşil’ Dokunuşlar

08 Kasım 2018
Ana Sayfa » Genel » Gemlik’in Çehresine ‘Yeşil’ Dokunuşlar
Gemlik’in Çehresine ‘Yeşil’ Dokunuşlar

Gemlik Belediyesi mahallelere park, meydan ve yeşil alan kazandırmak için kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor.

Plansız ve çarpık yapılaşma sonucu ortaya çıkan dar ve sıkışık mahallelerde vatandaşlara modern yaşam alanları kazandırmak için yoğun bir çalışma yürüten Gemlik Belediyesi, Demirsubaşı Mahallesi, Semerciler Yokuşu köşesinde gönüllü takas yöntemiyle kamulaştırarak yıkımını tamamladığı alana 20 yaşında çınar ağacını naklederek, bölgeyi gölgelik ve yeşillik alan olacak şekilde yeniden düzenliyor.

Kamulaştırma çalışmaları sonrasında ortaya çıkan alanlarda yeni otopark alanları oluşturmanın yanı sıra yeşil alanlar ve yeni meydanlar kazandırma noktasında da hummalı bir yürüttüklerini belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bu çalışmaların neticesinde mahallelerin çehresinin değiştiğine değinerek, “İlçemizin yoğun kent dokusundan sıyrılıp daha yaşanabilir ve daha yeşil bir görünüme kavuşması adına sürdürdüğümüz çalışmalarımıza diğer mahallelerimizde devam edeceğiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Ultra Maraton Tarihi Kent Koşusu ile sona erdi

Bu yıl beşincisi düzenlenen İznik Ultra Maratonu’na Türkiye ve yurt dışından binlerce sporcu katılırken bu gün saat: 10.30’da 5 Kilometrelik...

Kapat