Dolar : Alış : 8.1383 / Satış : 8.1530
Euro : Alış : 9.6805 / Satış : 9.6979
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa19°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1540 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gökhan Ulusu’dan Engelliler Günü mesajı

03 Aralık 2020 - 7 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Gökhan Ulusu’dan Engelliler Günü mesajı
Gökhan Ulusu’dan Engelliler Günü mesajı

AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum diyerek açıklamasına başlayan Gökhan Ulusu, Engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atmaktadırlar dedi. Gökhan Ulusu açıklamasını şu şekilde sürdürdü; Bu kardeşlerimizin, zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar bizleri gururlandırmaktadır. ‘Önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.
Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olarak telakki eden bizler, bu kardeşlerimizle ilgili sorunların çözümü için son 18 yılda önemli adımlar attık.
Okullarımızı, şehirlerimizi, sokaklarımızı, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engelli kardeşlerimizin eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz.
2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ve 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği başta olmak üzere, hayata geçirilen yasal düzenlemeler ve devlet hizmetlerinde kaydedilen gelişmelerin yanı sıra, engellilerimizin toplumsal hayata katılmalarının gerekliliği ve onlara yönelik pozitif ayrımcılık hususlarında önemli bir zihniyet değişiminin yaşandığını görüyoruz.
Ülkemizde 8,5 milyon engelli yaşamakta olup AK PARTİ iktidarıyla çıkartılan 5378 sayılı engelliler kanu ile bir evde ağır engelli yakınına bakan yakını na bakım maaşı, 1550TL sosyal güvencesi olmayan engelli bireylere engelli maaşı engel oranına göre ayda 580 TL İle 850 TL arasında ödenerek ekonomik destek sağlanmaktadır.
Engelli kardeşlerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.
İlçemizde Orhangazi belediyemiz bünyesinde kurduğu engelliler koordinasyon merkezi aracılığıyla ilçemizde yaşayan 2605 engellimizin her türlü medikal malzemeye ihtiyacını, talep ve sorunlarını çözümüne odaklı çalışarak çevre il ve ilçelere örnek çalışmalar yürütmekte olup, partimizde yönetim kurulu üyeleri arasından engelli koordinasyon sorumlusu aracılığıyla engelli kardeşlerimizden bizlere ulaşan talep ve sorunlar belediye engelliler koordinasyon merkezi ve Sakatlar derneği ile istişare ile çözüme kavuşturmaktadır,
Bizler sadece 3 Aralık da değil her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtiyor, karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan kardeşlerimin sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
106 yıldır aynı gururla

18 Mart Çanakkale Şehitler günü anma programı Orhangazi Şehitliğinde ve ardından Kurtuluş anıtında yapıldı. Programa Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Orhangazi...

Kapat