Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Güney Yaka Sulama hattında sorunlar çözülüyor

04 Mayıs 2021 - 1 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Güney Yaka Sulama hattında sorunlar çözülüyor
Güney  Yaka  Sulama hattında sorunlar çözülüyor

Orhangazi ilçesinde inşası tamamlanan ancak Sölöz ile Dutluca bölgesinde yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle yaz dönemlerinde sağlıklı sulamanın yapılamadığı Güney Yaka Sulama Projesi’nin sorunlu bölgeleri AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü  ile yaptığı görüşmeler neticesinde  çözüme kavuşturulması için çalışmalar başlatılmıştı.

Geçtiğimi Mart ayında çalışmalarına başlanılan Güney Yaka Sulama Hattı  ve  Regülasyon Havuzu çalışmalarında sona yaklaşıldı.  AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Yüksel Tazegül, ve Orhangazi Sulama Birliği Başkanı Erhan Güneş, yenileme çalışmalarının yapıldığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Projede son durum ve çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar.

 

Projenin tamamlanması ile Orhangazi Gölyaka, Güney Yaka Sulama Projesi’nde Dutluca ve Sölöz Bölgesi başta olmak üzere 31 köyün sulama hatlarındaki sorunların tamamı giderilmiş olacak. Çalışmaların devam ettiği bölge incelemelerde bulunan,  AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık

yaklaşık  48 bin dekar arazinin sulanmasında hayati öneme sahip olan Dutluca ve Sölöz sulama hatlarında yaşanılan sorunların çiftçilere ciddi zarar  ve bu sorunu ortadan kaldırmak için yapılan girişimler sonrası projenin ihale edilerek geçtiğimiz Mart ayında çalışmalara başlandığını dile  getirdi.  Milletvekili Zafer Işık,  Sölöz Pompa İstasyonu’ndaki basınç düşmesini engellemek maksadıyla pompa istasyon girişine 2000 metreküplük regülasyon deposu yapılarak vakum etkisinin ortadan kaldırıldığını, hatlarda yapılan yenileme çalışmalarının tamamlanması ile de planlamalara göre 2021 yılı Temmuz ayı içinde çalışmaların tamamlanarak  tüm sorunların çözüme kavuşacağını belirtti.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Orhangazi’nin saklı yerleri

Kapat