...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1835 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hastane temelleri atıldı

20 Mart 2014
Ana Sayfa » Foto Galeri » Hastane temelleri atıldı
Hastane temelleri atıldı

Orhangazi’de yapılacak olan yeni Devlet Hastanesi için temel atma töreni gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in yanı sıra, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Sağlık kuruluşlarının en üst yetkilileri ile Orhangazi protokolünün katıldığı törende konuşan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç Orhangazi’nin en geç 2 yıl sonra son derece modern ve tam teşekküllü bir hastaneye kavuşacağını ifade etti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yapılacak olan Orhangazi Devlet Hastanesi için hastanenin yapılacağı TOKİ bölgesindeki 30 dönüm arsa üzerinde bir temel atma töreni gerçekleştirildi. 75 yatak kapasiteli olarak yapılacak olan ve ihalesi yaklaşık 20 milyon TL’ye yapılan Orhangazi Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Orhangazi protokolü, Bursa’nın sağlık sektörünün üst kademe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
HÜSEYİN ŞAHİN; HÜKÜMETİN SAĞLIK YATIRIMLARI ORTADA
Törenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti iktidarı döneminde en büyük yatırımın sağlık alanında yapıldığına işaret ederek, hastaneler, tam donanımlı hastaneler, sağlıktaki dönüşümler, sağlık ocakları. Hepsi Ak Parti iktidarı sayesinde kat ve kat artan hizmetler oldu dedi.
VALİ KARALOĞLU; BURSA’NIN SAĞLIK YATIRIMLARI ANSİKLOPEDİ OLUR
Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise Bursa’da halen devam eden çok sayıda sağlık yatırımı olduğunu belirterek, hem Bursa merkez, hem de tüm ilçelerinde bir çok sağlık yatırımı devam ediyor. Bursa bölgesindeki sağlık yatırımlarını kitaplaştırmaya kalksak bir ansiklopedi ortaya çıkar dedi.
ARINÇ’TAN KARDEŞLİK VURGUSU
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çanakkale ruhunun yeniden tesis edilmesi gerektiğini söyledi. Arınç, “Aynı bayrak için, aynı vatan için, aynı ülkemiz için can veren insanlar nasıl geçmişte bir ve beraberse, bugün de biz bir ve beraber olarak yaşayacağız. Araya nifak tohumları ekmek isteyenlerin, ayrımcılık yapanların, sen şucusun, sen bucusun diyenlerin bu topraklarda bundan sonra işleri kalmadı.” dedi. Arınç, açılışta yaptığı konuşmada sağlık yatırımların çok önem verdikleri yatırımların belirterek 11 yıl devam eden hükümetlerinde yapılan anketlerden halkın hükümetin yüzde 70’ler dolayında sağlık hizmetlerinden memnun olunduğunu söyledi. Orhangazi’deki hastanenin 2 yıl önce de yapılabileceğini ancak yer bulma gibi sorunlardan dolayı gecikme yaşandığını kaydeden Arınç, müteahhit firma temsilcisine, “Çok çalış, 24 saat çalış, parası bizden çalışmak senden, zaten gecikmişti daha fazla gecikmesin.” şeklinde seslendi.
“BIZ BIRIZ BERABERIZ”
Orhangazi’nin güzel bir yer olup hizmetin her zaman en iyisine layık olduğunu dile getiren Arınç şunları söyledi: “Burada güzel bir dostluk var, güzel bir kardeşlik var. Biz bunu istiyoruz. Bu memleketin hamdolsun 76 milyon sahibi var. Kim nerede yaşıyorsa, nerede yaşamak istiyorsa bu vatanın asıl sahibi onlardır. Hiç kimse burası benim tapulu arazim, gece kondu kondurtmam diyemez. Her karış toprağı hepimizindir. Nereden gelmiş olursak olalım, nerede yaşıyorsak olalım bu vatanın kaderine ortak olmuş insanlar her yerde eşit yurttaşlarımızdır. Kimse yerli yabancı ayrımı yaparak kardeşliğimizi dinamitlemesin. Kimse sen şuradan geldin, sen buradan geldin, aslı ben burada vardım sen neden geldin. Onlara 18 Mart Çanakkale’yi hatırlatırım. Daha 18 Mart’ın üzerinden bir gün geçti. Dün 1915’de yaşadığımız büyük harbin yıl dönümü idi ve Sayın Başbakanımız Çanakkale’de idi. Bu ülkede ki kader arkadaşlığını görmek isteyenler Çanakkale şehitliğini ziyaret etsinler.” Çanakkale’de 250 bin şehit verildiğini hatırlatan Arınç, şöyle devam etti: “Aynı bayrak için, aynı vatan için, aynı ülkemiz için can veren insanlar nasıl geçmişte bir ve beraberse, bu günde biz bir ve beraber olarak yaşayacağız. Araya nifak tohumları ekmek isteyenlerin, ayrımcılık yapanların, sen şucusun, sen bucusun diyenlerin bu topraklarda bundan sonra işleri kalmadı. Biz biriz, birlikteyiz, birlikte Türkiye’yiz. Çanakkale şehitlerimiz bu bakımdan tekrar rahmetle anıyoruz. Hepimiz Çanakkale ruhunu tekrar yaşatmak mecburiyetindeyiz.” “Ayrımcılık üzerinden siyaset yapanlar utanmalıdır.” diyen Bülent Arınç, sözlerini şöyle tamamladı: “Birleştirici olmalıyız, bütünleştirici olmalıyız, biz sadece hizmet yarışı ve biz sadece ülkemize daha çok hizmet edecek bir siyaseti inşallah hatim kılmalıyız.” Konuşmaların ardından butonuna protokol ile birlikte basan Bülent Arınç, hastanenin temelini attı.
PROTOKOL BUTONA BASARAK TEMELLERİ ATTI
Törenin son bölümünde Bülent Arın, Milletvekili Hüseyin Şahin, Vali Münir Karaloğlu, Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye başkanı İsmail Tartar, Ak Parti Belediye başkan adayı Neşet Çağlayan temel atma butonuna birlikte bastılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başbakan Yıldırım: “Bursa, her şeyin en güzelini hak ediyor”

Başbakan Binali Yıldırım, Bursa’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı, makamında ziyaret etti. Başkan Aktaş, Başbakan Yıldırım’ın gelişiyle Bursa’nın önemli ve...

Kapat