Dolar : Alış : 7.8179 / Satış : 7.8320
Euro : Alış : 9.2677 / Satış : 9.2844
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleşti

10 Haziran 2019 - 22 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleşti
Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleşti

Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayı ilk haftası yapılması gereken ancak bayram tatili nedeniyle pazartesi gününe bırakılan meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. Mecliste toplam 13 madde görüşülerek karara bağlandı.

Orhangazi Belediyesi Haziran ayı Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Bekir Aydın başkanlığında yapılan Meclis toplantısında Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin güncellenmesi Hukuk Komisyonuna, Destek Hizmetleri Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliği’nin güncellenmesi Hukuk Komisyonuna, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliğinin güncellenmesi Hukuk Komisyonuna havale edilirken, kapatılan Spor İşleri Müdürüğü bütçesinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kapatılan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bütçesinin Temizlik işleri müdürlüğü bütçesine aktarılması ile ilgili maddeler ise Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Nadır’da BUSKİ tarafından yapılan ve ilçenin en büyük su deposu mahiyetinde olan alanın BUSKİ Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’na tahsisi konusu da plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

KIRPART YANINDAKİ ARSA SATIŞI İÇİN ONAY VERİLDİ

Orhangazi Belediyesi’nin Haziran Ayı Meclis toplantısında ayrıca Gedelek Mahallesi sınırları içinde yer alan Kırpart Fabrikası yanındaki belediyeye ait arsa satışı da meclis gündemine geldi. Belediye tarafından satılmak için yetki istenen arsa konusunda oy çokluğu ile onay verildi. Hürriyet ve Arapzade Mahallesindeki iki arsa ile ilgili plan değişikliği maddelerinin de İmar Komisyonuna havale edildiği Haziran meclisinde Çiftçi Malları Koruma Meclisi ile Murakebe Heyeti’ne yapılması gereken 5’er kişilik meclis üyesi seçimleri bu kurullara aday çıkmamasından dolayı iptal edildi.

ILICA İŞLETMESİ OBEFAŞ’A VERİLECEK

Haziran Ayı Meclis toplantısında ayrıca daha önce Orhangazi Belediyesi tarafından işletmeciliği yapılan Keramet Ilıca tesislerinin belediyeye bağlı OBEFAŞ şirketi tarafından işletilmesi için OBEFAŞ Tüzüğünde yapılması gereken değişiklik için gerekli olan Olağanüstü Kongre Kararı konusunda Meclisten yetki alındı. Bu madde de oy çokluğu ile kabul edildi. 2019 yılı evsel katı atık toplama tarifesinin belirlenmesi için konu Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Haziran ayı meclisinde İlçeye bağlı Dutluca Mahallesi altında İznik gölü sahilinde yer alan ve eski futbol sahasının da olduğu alanı kapsayan bölge Turizm Sektörü İhtiyaç raporu doğrultusunda Kamp ve Karavan turizmine kazandırılmak üzere 10 yıl süre ile Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilmesi konusu da görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
İstinat duvarı yenileme çalışması başladı

Orhangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Arapzade Mahallesi 6 nolu sokakta ömrünü yitirmiş hale gelen istinat duvarında yenileme çalışmaları...

Kapat