Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HEYELAN TEHLİKESİ MAĞDURLARINA YARDIM ELİ

01 Şubat 2018 - 81 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » HEYELAN TEHLİKESİ MAĞDURLARINA YARDIM ELİ
HEYELAN TEHLİKESİ MAĞDURLARINA YARDIM ELİ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Mollaarap Mahallesi’nde heyelan tehlikesinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Vali İzzettin Küçük ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu. Olayın yaşanmasının ardından bölgede hızla

inceleme başlatarak gereken önlemleri aldıklarını söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bölgede heyelan tehlikesi riski ortaya çıktıktan sonra belediyemiz bünyesinde bir kriz merkezi oluşturarak, tüm imkânlarımızı seferber ettik. Başta Valimiz olmak üzere tüm yetkili birimlerle birlikte yaşamı normale döndüreceğiz” dedi.

BAŞKAN EDEBALİ’DEN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Bölgenin yamaç olması nedeniyle zemin hareketlerinin hızla oluştuğuna dikkat çeken  Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Burada meydana gelen çatlaklarla ilgili bir süredir yapmış olduğumuz çalışmalarımız var. Jeofizik sismik cihazlarla zemin hareketlerini inceliyoruz. Raporlarımıza da devam ediyoruz. Önceliğimiz can kaybı riskini ortadan kaldıracak tedbir faaliyetlerini bir an önce almak. İlk günden itibaren hızla evlerin tahliyesine başladık bugün itibariyle 82 evin tahliye işlemi tamamlandı. Jeoteknik raporumuzu tamamladıktan sonra zeminin ıslahına yönelik çalışmalarımızı hızla devam ettireceğiz” diye konuştu. Belediyenin konuyla ilgili tüm personelinin bölgede olduğunu aktaran Başkan Edebali, “Konutlarında hasar meydan gelen vatandaşlarımızla görüştük. Yıldırım Belediyesi olarak, yanlarında olduğumuzu söyledik. Mağdur vatandaşlarımız için Yeşil Yıldırım Otelimizin kapılarını açtık. Vatandaşlarımız da kendi can güvenlikleri için evlerine lütfen girmesinler. Kiralık evlere geçecek vatandaşlarımızın kiralarını da karşılıyoruz. Rahat olsunlar, Türkiye Cumhuriyeti çok güçlüdür. Devletimiz vatandaşlarımızın 24 saat yanında belediyemiz olayın ilk anlaşıldığı andan itibaren bölgede” şeklinde konuştu.

MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK

Olayın yaşandığı bölgede incelemelerde bulunan Vali İzzettin Küçük ise yaşanan üzücü olayın ardından Mollaarap Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun diyerek, “Tehlike altında olduğu tespit edilen 82 hanenin tahliyesine karar verildi. Malın telafisi vardır ancak canın telafisi yoktur. Bölgede heyelan tehlikesinin devam etmesinden dolayı mağdur vatandaşlarımızın evlerine geri dönmesine izin vermemiz doğru olmaz. Yıldırım Belediyemiz ile birlikte tüm ekiplerimiz bölgede hayatın en kısa sürede normale dönmesi içi el birliğiyle çalışıyor. Tehlikenin üzücü sonuçlarının olmaması için de gerekli her türlü önlem alındı alınmaya da devam ediliyor. Vatandaşlarımızın mağduriyetini en kısa sürede gidereceğiz.  Vatandaşlarımız müsterih olsun” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Efkan Ala Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nı Ziyaret Etti

İçişleri eski bakanı ve 24 Haziran genel seçimlerinde Bursa 2. Bölge birinci sıra Milletvekili adayı Efkan Ala Genel seçimler ve...

Kapat