Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İftar sofraları Batum’da kuruldu

23 Mayıs 2018 - 71 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » İftar sofraları Batum’da kuruldu
İftar sofraları Batum’da kuruldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin ‘Balkanlar ile Kafkaslarda yaşayan Müslüman azınlık arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek için’ düzenlediği iftar programları, Batum´da da başladı.

Büyükşehir Belediyesi, Balkan ülkeleri ve Kafkasya’da yaşayan Müslümanların birliği ve beraberliği yönünde ‘iftar’ sofraları kurmaya devam ediyor. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Balkanlar’daki ilk iftarını geçtiğimiz günlerde Üsküp Çarşı Meydanı’nda veren Büyükşehir Belediyesi, ikinci iftarını da Kosova’da sadece Türklerin yaşadığı yer olan Mamuşa’da organize etmişti. Balkan ülkeleri için izlediği stratejinin benzerini Kafkas ülkeleri için de uygulayan Büyükşehir Belediyesi, üçüncü iftar programını Gürcistan’ın tatil beldesi Batum’da düzenledi. Türk Sokağı’nda yapılan etkinliğe, Gürcü Müslümanlar büyük ilgi gösterdi. Orta Camii’ndeki etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız, Belediye Meclis Üyesi Fatih Ören, Batum Başkonsolosu Makbule Koçak ve Gürcistan Müftüsü Beglar Kamaşidze de katıldı.

Batum’daki iftar programında Büyükşehir Belediyesi’ni Başkanvekili Ahmet Yıldız temsil etti. Batum’da yaşayan Müslümanların Ramazan ayını tebrik eden Yıldız, yemeğe katılanlara teşekkür etti. Kafkas ülkeleriyle akrabalık bağlarının bulunduğunu ve şu anda Bursa’da Kafkasya göçmeni binlerce ailenin toplumla entegre bir şekilde huzur içerisinde yaşadığını belirten Yıldız, var olan ilişkileri güçlendirmek, Kafkas Müslümanlarının birlik ve beraberliğini daha da artırmak için bu tür organizasyonları planladıklarını ifade etti. İftara katılan Batumlulara Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın selamını ileten Yıldız, benzer etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

İftar sonrası, Gürcistan Müftüsü Beglar Kamaşidze tarafından sofra duası yapıldı. Bu arada, Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Batum’daki iftar sofralarının 10 gün boyunca devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Tarihi Hamam’da Restorasyon tamamlandı

Orhangazi’de yapılış tarihi 1330’lu yıllara dayanan ve Gazi Orhan Bey tarafından inşa edilen, 1920 yılındaki Yunan işgalinde ilçemizde ayakta kalabilen...

Kapat