...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1839 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlardan Çağlayan’a büyük destek

11 Mart 2014
Ana Sayfa » Güncel » Kadınlardan Çağlayan’a büyük destek
Kadınlardan Çağlayan’a büyük destek

Ak Parti Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Sakallı Tesislerinde düzenlenen gece büyük bir gövde gösterisine dönüştü. Ak Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik’in de katıldığı gecede Sakallı Tesislerinin tek salonu yetmeyince dış bölümdeki restoran bölümüne alınan kadınlar burayı da doldurdu. Gecede konuşan Ak Parti Belediye başkanı Neşet Çağlayan, siyasete kadın eli değdiğini, Orhangazi Belediyesine de kadın elinin değeceğini bu geceden anladığını söyleyerek, kadınlar bu iş bitmiş diyorsa bitmiştir. Teşekkür ediyorum hepsine dedi.

 Ak Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı Sakallı Tesislerinde gerçekleştirildi. Yoğun bir kalabalığın yer aldığı, salonun yetmeyip restoran bölümünün de dolduğu geceye Ak Parti İlçe başkanı Mustafa Kaya, Belediye başkan adayı Neşet Çağlayan, Ak Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik’in de katıldığı gece şova dönüştü.

Kadınlar son sözü söyleyecek

Gecede ilk konuşmayı yapan Ak Parti Kadın Kolları başkanı Nesrin Yiğit, kadınlar olarak Belediye başkan adayı Neşet Çağlayan’ın her an yanında oldukları mesajını vererek, Orhangazi’de kadınlar siyasete ağırlığını koymuştur. Kadınlar kararını vermiştir. Orhangazi artık Ak partili bir belediyeciliği istiyor dedi.

 Çağlayan’a büyük destek

AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, kadınlardan seçimlere kadar gece gündüz çalışma istedi. Mustafa Kaya, Ak Parti olarak kadınların ilçenin idaresinde söz sahibi olmaları için çalışalar yapacaklarını ve kadınların her şartta ilçenin idaresinde söz sahibi olacağını söyledi. Daha sonra yoğun sevgi gösterileri arasında kürsüye gelen Ak Parti Belediye başkan adayı Neşet Çağlayan ise Kadınların Orhangazi için karar verdiğini belirterek, bu artık çok net bir şekilde ortada. Kadınlar Ak belediyecilik istiyor dedi. Neşet Çağlayan göreve geldikleri andan itibaren kadınların Orhangazi’nin idaresinde daha fazla rol almaları için çalışacaklarını belirterek, Kadın Meclisleri oluşturacağız. İlçe için alınacak kararlar için Kadın Meclisinin de onayı alınacak buna göre kenti kadın eli değdirerek daha güzel yöneteceğiz dedi.

 Çelik; Kadına değer Ak Parti ile geldi

Daha sonra mikrofona gelen Ak Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik ise önce AK Parti’nin belediye meclis listesinde yer alan 5 kadın meclis adayını sahneye davet etti. Meclis üyesi adayları tek tek kendini tanıttıktan sonra Canan Candemir Çelik bir konuşma yaptı. Çelik kadına asıl değerin Ak Parti iktidarı döneminde başlatıldığını ifade etti. Ak Parti’nin hem TBMM hem, yönetimler hem de belediye meclis listeleri için kadın kotası uyguladığını belirten Canan Candemir Çelik, Orhangazi’de de görüyorum ki kadınlar kararını vermiş. Kadınlarımız Orhangazi’de Neşet Çağlayan’ı destekliyor, onun seçimi kazanması için de yola çıkmış durumda dedi. Yemekli gerçekleşen programın son bölümünde kadınlara çeşitli hediyeler takdim edilirken, gece kadınların doyasıya eğlenceleri ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Özel öğrencilerle özel işbirliği

Okullar hayat Bulsun Projesinin en büyük destekçisi olan Gemlik Belediyesi, Şehit Öğretmen Ethem Yaşar İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileriyle işbirliği...

Kapat