Dolar : Alış : 5.6896 / Satış : 5.6998
Euro : Alış : 6.3047 / Satış : 6.3161
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa18°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 703 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaldırımlarımız artık daha güzel

14 Haziran 2019 - 12 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Kaldırımlarımız artık daha güzel
Kaldırımlarımız artık daha güzel

Orhangazi Belediyesi’nin Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte başlattığı kaldırım işgallerine karşı başlattığı uygulama sonuç vermeye başladı. Pazartesi günü başlayan uygulamaya birçok esnaf ayak uydururken, zabıta ekipleri ise denetimlerini sıklaştırdı. Uygulamaya riayet eden esnafa ise Belediye Başkanı Bekir Aydın’dan teşekkür geldi.

Orhangazi genelinde bulunan seyyar satıcı ve kaldırım işgalleri ile mücadele konusunu daha önceden yaptığı toplantılarda dile getiren Başkan Aydın 10 Haziran Pazartesi günü itibariyle bu uygulamaya uyan tüm Orhangazi’li esnaf ve vatandaşlarımıza göstermiş oldukları hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederim dedi. Bekir Aydın, Orhangazi’mizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için tüm çalışmalarımız bu yönde olacaktır. Aldığımız bu  mücadelede bizlere gönülden destek veren tüm Hemşerilerime Teşekkür ediyorum dedi. Bu uygulamada en az bizler kadar esnaflarımızda hassasiyet göstereceğinden hiçbir şüphem yoktur ifadelerine yer verirken, bizler Orhangazi’deki yaşayan her kesimden sorumluyuz. Kaldırım işgalleri ve seyyar satıcılar ile aldığımız bu karar zamanla daha iyi anlaşılacaktır dedi. Hem görüntü kirliğini ortadan kaldırmak hem de vatandaşlarımızın kaldırım üzerinden yürürken daha rahat ve sağlıklı bir şekilde yürümelerini sağlamak amacıyla uygulanan bir karardır dedi. Amacımız Esnafımıza karşı bir uygulama değil, aksine esnafımızın daha rahat edebileceği bir zemin hazırlamaktır. Bizler bu kararı alırken tüm Orhangazi’de yaşayan halkımızı düşünerek ve onların daha refah bir seviyeye ulaşmalarını sağlamak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Uygulamamız 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlamış olup şuana kadar aldığımız olumlu tepkiler bizleri de mutlu etmektedir diye konuşan Başkan Aydın; bundan sonra da bu uygulama ile esnaflarımızın da kaldırım üzerinde daha dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

ESNAF VE VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren en büyük sorun olarak gördüğümüz ve bu konu üzerinden birden fazla toplantılar düzenleyerek bir karara vardığımız bu uygulama her kesim tarafından olumlu bir şekilde karşılanmıştır. Bizlere bu konuda desteklerini esirgemeyen başta Orhangazi’li Vatandaşlarımız olmak üzere Esnaflarımıza teşekkür ediyorum.  Bu uygulamanın kalıcı bir çözüm olacağından hiç şüphem yoktur diye sözlerine ekleyen Aydın, En kısa zamanda Orhangazi’de kaldırımlar daha güzel olacak. İnsanlarımız artık kaldırımları kullanacak ve görüntü kirliliğinden kurtulacaktır dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Büyükşehir’den İlçe Projelerine Revizyon

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 6 ilçenin ardından Gürsu ve Kestel’i de ziyaret ederek, 2 ilçede devam eden ve 2018...

Kapat