Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1500 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kamu kurum ve STK buluşmaları devam ediyor

12 Mart 2018 - 121 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Kamu kurum ve STK buluşmaları devam ediyor
Kamu kurum ve STK buluşmaları devam ediyor

Orhangazi Kaymakamlığı öncülüğünde her ay gerçekleştirilen ve ilçedeki tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütlerinin katıldığı İstişare toplantıları bu ay Orhangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Nadır Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ve Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Garnizon komutanı Per.Ütğm.Furkan Karacan, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve diğer tüm Kamu Kurum ve kuruluş temsilcileri ile STK’ların katıldığı istişare toplantısında ev sahibi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, çalışmalar ile ilgili bilgi aktardı, STK’ların görüş ve önerilerini dinledi.

ÇAĞLAYAN; TÜM KURUMLARIMIZLA BİRLİKTE DAHA GÜZEL BİR ORHANGAZİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Toplantının ev sahipliğini yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, toplantıda yaptığı değerlendirmede, Kaymakamlık tarafından düzenlenen bu tür istişare toplantılarının son derece verimli geçtiğine dikkat çekerek, Orhangazi’de bu dönemin en güzel taraflarından birisi de tüm kurumların ve Sivil Toplum Örgütlerinin aynı hedef doğrultusunda çalışma azmi olduğunu belirterek, ilçemiz tüm kesimleri ve tüm dinamikleri ile Orhangazi’ye yarar sağlayacak çalışmalar için uğraş veriyor. Bu uyum tüm kurumların çalışmalarına da olumlu yansıyor. Hedefimiz Orhangazi’ye hizmet etmek ve Orhangazi’yi daha güzel yarınlara taşımaksa bu da bu uyumla olacaktır dedi. Çağlayan, Orhangazi Belediyesi’nin çalışmaları ile ilgili de bilgi aktardığı konuşmasında Nadır Tesislerinin yeniden Orhangazi Belediyesi’ne devrinin gerçekleştiğini belirterek, Gölpark meselesi de tüm kamuoyunun merak ettiği bir konuydu. Bu konuda olumlu gelişmeler yaşandı. Son yaptığımız görüşmeler neticesinde Gölpark üzerindeki tüm şerhler kaldırıldı ve Gölpark Orhangazi Belediyesi’ne devredildi dedi. Gölpark’ın nasıl değerlendirileceği ile ilgili de ilçe genelinde bir kamuoyu araştırması yapacaklarını söyleyen Çağlayan, bu konuda birkaç alternatifimiz var. Özel hastane yada bir otel olabilir. Bunların her biri değerlendirilecek buna göre bir karar verilecek dedi. Çağlayan 2018 yılında bir çok çalışmayı da ilçede hayata geçireceklerini belirterek, Kızılay Sosyal Tesisi, Göl Sahil Projesi, Hürriyet Mahallesi Sosyal Tesisi, TOKİ bölgesinde mesire alanı gibi çalışmalar bu yıl içinde yapılacak. Hedefimiz el birliği ile Orhangazi’yi daha güzel yarınlara taşımak dedi. Toplantının son bölümünde ise kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz kısa bir değerlendirme yaptı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Müzede bir gece

Yılda 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan, özgün sergi ve etkinlikleri ile kentin en önemli kültürel mekânlarından biri olan Bursa Kent...

Kapat