Dolar : Alış : 8.5730 / Satış : 8.5885
Euro : Alış : 10.1050 / Satış : 10.1232
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1744 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kütüphaneler haftası kutlandı

05 Nisan 2021 - 2 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Kütüphaneler haftası kutlandı
Kütüphaneler haftası kutlandı

Orhangazi Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı Kütüphane Birimde, kütüphaneler haftası yapılan etkinlik ile kutlandı. Bu yıl “57. Kütüphaneler haftası kutlamaları” Orhangazi Belediyesi Kütüphanesinde düzenlenen programla yapıldı.

Orhangazi Belediye Başkan Yardımcıları İlhan Kılıç, İbrahim Korkmaz ve birim müdürlerinin katıldığı kütüphaneler haftası pandemi dolayısı ile kısıtlı sayıda katılım ile kutlandı. Orhangazi Belediyesi’ne bağlı kütüphane ‘de kutlanan programda 2020/2021 yılı arasında en çok kitap okuyan üyelerine hediyeleri takdim başkan yardımcıları ve birim müdürü tarafından takdim edildi.

Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç, “ Kütüphaneler verdiği hizmetin özünü bozmadan her türlü teknolojiyi kullanarak çağın gerisinde kalmadan en iyi hizmet verme noktasında önemli bir faktördür. Okuyan, öğrenen, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirilmesinde kütüphanelerin önemi çoktur. Kütüphaneler yaşamımızın bir parçasıdır. Bilgisizlik bir hastalıktır, ilacıda kitaptır” dedi. Kitap okumanın yaşının olmadığını bir kez daha görmüş bulunmaktayız. 7’den 70’e herkesin kitap okumasını tavsiye ediyorum. Bana göre en güzel aktivite kitap okumaktır, hem zihnimizi açıyor hem de bizlere bilgiler veriyor. Kütüphaneler haftası dolayısı ile düzenlemiş olduğumuz programda en çok kitap okuyan üyelerimizi tebrik ederek hediyelerini taktim ettik” dedi.

Orhangazi Belediyesi Kütüphanesinde 2020 yılında 21120 kitaptan okuyucuların yararlandığını ve kitapların çoğunun ders ve araştırma kaynaklı olduğunu ifade eden kütüphane yetkilileri, yine aynı yıl içerisinde 16260 kitap ödünç verilerek okuyuculara sunulmuştur. Orhangazi Belediyesi Kütüphanesinde 747 üye sayısının olduğunu ifade ederken bu sayının her geçen gün arttığını söyledi.

2020 Yılı içerisinde en fazla kitap okuyan üyelerimiz;

58 Kitap okuyarak 1. Olan Ahmet Ünaldı
56 Kitap okuyarak 2. Olan Alitekin İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencisi Tarık Ziyad Aslan
43 Kitap okuyarak 3. Olan Orhangazi Ortaokulu 7/E Sınıfı öğrencisi Hüseyin Ferik

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkan Aktaş: Soykırım iftirasını lanetliyorum

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 olaylarını soykırım olarak nitelendirmesini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla...

Kapat