Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1500 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Marmara ve Batı Karadeniz’in 28 Milyar TL’lik Riski Aksigorta Güvencesinde

19 Nisan 2018 - 79 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » Marmara ve Batı Karadeniz’in 28 Milyar TL’lik Riski Aksigorta Güvencesinde
Marmara ve Batı Karadeniz’in  28 Milyar TL’lik Riski Aksigorta Güvencesinde

Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde toplamda 91 bin poliçe ile yaklaşık 28 Milyar TL’lik riski güvence altına aldıklarını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, “2018 yılında bölgede yüzde 61 büyüme hedefimiz var” dedi.

Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde başta konut ve sanayi kuruluşları olmak üzere toplamda 91 bin poliçe ile yaklaşık 28 Milyar TL’lik varlığa güvence sağladıklarını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Bursa’da 44 bin poliçe ile yaklaşık 10 Milyar TL’lik riski teminat altına aldıklarını ifade etti. Aksigorta’nın Bursa’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Uğur Gülen, 2018 yılında bölgede yüzde 61 büyümeyi hedeflediklerini ve bölgede farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların ve bireysel müşterilerinin yanında olduklarını söyledi.

Uğur Gülen, “Müşteri odaklı yaklaşımımızı güçlendirmek için analitik, inovasyon ve dijitale yatırım yapmaya devam ediyoruz. Şeffaf ve güvenilir bilanço yapımız ve güçlü sermayemiz ile selektif büyümeyi ve istikrarlı bir sermaye karlılığı elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.

UĞUR GÜLEN: “YENİ NESİL SİGORTACILIK DÖNEMİNİ BAŞLATIYORUZ”

Acentelerin gelişimi ve büyümesinin hem Aksigorta ve sektöre hem de bölge ekonomisine etkisi açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, şunları söyledi:

“Aksigorta olarak, tüm ürün segmentlerinde Yeni Nesil Sigortacılık dönemini başlatıyoruz. Ürün portföyümüzü ve süreçlerimizi sürekli yeniliyoruz.  İnovasyon, analitik, yapay zeka ve yeni teknolojileri öncelikli konularımız arasında görüyoruz. Bu doğrultuda Aksigorta Dijital Asistanı olan ADA’yı hayata geçirdik ve sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. 400 bin hasar evrakı ADA tarafından ayrıştırılıyor, hasar dosyası ile eşleştiriliyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye genelinde 2 bin 500 acenteden gelen yaklaşık 200 bin talep ADA tarafından cevaplanacak, cevaplanma süresi 2 saatten 2 dakikaya düşecek.

Farklı branşlardaki yeni ürün ve hizmetleri hakkında da bilgi veren Gülen, “Ailem, Çocuğum, Yeni Hayat ve VIP paketlerinden oluşan 4 farklı sağlık planı, 4000’i aşkın anlaşmalı kurumu, 7/24 hizmet hattı ve mobil uygulaması ile Aksağlık, müşterilerimizin sağlık ihtiyaçlarınıza hızlı ve kolay erişim imkanı sunuyor. Aksağlık Mobil Uygulaması ile sağlık poliçesi olmayanlar da sağlıkla ilgili acil ihtiyaçlarına anında ulaşabiliyor. Findeks kredi notuna göre kaskoda yüzde 2 ila 15 arasında indirim sunuyoruz, bunu sektörde ilk ve tek yapan firmayız. Whatsapp uygulamamız ile hasar evraklarının gönderim ve takip süreçlerini kolaylaştırıyoruz. Türkiye’de bir ilk olan ve dünyada da pek benzeri olmayan, “İşim Sarsılmaz Deprem Güvencesi” ürünümüz ile işyerlerini ve konutları deprem riskine karşı, fiziki hasar, ekspertiz şartı aramadan güvence altına alıyoruz” dedi.

HALUK DİNÇER: “TÜRKİYE’DE SİGORTA SEKTÖRÜNDE DAHA GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

 Sektörün dünya pazarında 4,7 trilyon dolarlık prim üretimi olduğunu belirten Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, Avrupa pazarının 1,5 trilyon dolar, Türkiye pazarının ise 13 milyar dolar olduğunu söyledi.

Dinçer, “Zorunlu deprem sigortalılık oranının yüzde 47, zorunlu trafik sigortalılık oranının yüzde 78, kasko penetrasyonunun yüzde 27, sağlık sigortası penetrasyonunun yüzde 4 olduğunu hatırlattı.  Gidecek çok yolumuz var. Sigorta ekonomik gelişmişlikle ilgili. Türkiye büyüdükçe sigorta sektörü daha hızlı büyüyecek. Son beş yılda pazarın büyüme trendinde olduğunu görüyoruz” dedi.

Önümüzdeki dönemde müşteriyi en iyi tanıyan ve anlayan, mevcut ürün ve hizmetlerini bu doğrultuda kişiselleştirebilen ve kurumsal stratejinin merkezine müşteriyi konumlandırarak çalışmalarına yön veren firmaların başarılı olacağını belirten Haluk Dinçer, “Yeni Nesil Sigortacılık anlayışına paralel; sigortalılığı kolay, yalın ve erişilebilir hale getirmek vizyonu ile ilerliyoruz. Biz de müşterilerimizin ihtiyaçları ve risk perspektifi ekseninde tanıma önceliğiyle hareket ediyoruz ve müşterilerimizi merkeze alarak iş süreçlerimizi sürekli geliştiriyoruz” şeklinde konuştu.

 BURSA’DA HER İKİ KONUTTAN BİRİ DASK GÜVENCESİNDE

 Toplantıda Bursa’daki sigortalılık oranlarıyla ilgili bilgiler de paylaşıldı. Bursa’da her iki konuttan birinin DASK güvencesinde olduğunu belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, “Bursa’daki DASK oranı yüzde 49,90; kasko oranı yüzde 11,5. Trafik sigortası açısından baktığımızda da sigortasızlık oranı yüzde 20,27” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Başkan aydın hemşireleri unutmadı

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın 12 Mayıs Hemşireler günü sebebiyle Orhangazi Devlet Hastanesindeki hemşirelere karanfil vererek günlerini kutladı. Başkan Aydın;...

Kapat