Dolar : Alış : 8.5730 / Satış : 8.5885
Euro : Alış : 10.1050 / Satış : 10.1232
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1744 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MBB 3.Marmara Denizi Sempozyumu İstanbul’da düzenledi

22 Kasım 2017 - 110 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » MBB 3.Marmara Denizi Sempozyumu İstanbul’da düzenledi
MBB  3.Marmara Denizi Sempozyumu İstanbul’da düzenledi

Marmara Belediyeler Birliği’nin 3.Marmara Denizi Sempozyumu İstanbul’da düzenledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte birliğe bağlı belediyelerin başkanlarının katıldığı toplantıda Marmara Denizi’nin durumu masaya yatırıldı.

 

Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Marmara Denizi’nin kirlenmesinin artmayacağını, var olan kirliğin daha hızlı azalacağını ve temizleneceğini belirterek, “Çözümün çok zor olmadığını biliyoruz. Bunu, Haliç’te, İzmit Körfezi’nde yaşadık. Marmara’yı çok daha kirlenmeden temizleyebiliriz. Etrafının tamamı mavi bayraklı hale gelebilir.”

Marmara Denizi’nin de denizleri birbirine bağlayan önemli bir su yolu olduğuna dikkati çeken Uysal, “Marmara, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan bir su yolu. Deniz olmakla birlikte tıpkı Çanakkale ve İstanbul Boğazı gibi su yoludur. Aslında Akdeniz, Ege ve Karadeniz’in eko-sistemini kuran bir yapıdır Marmara Denizi.” diye konuştu. Marmara Denizi’nin kirlenmesi ve yapısının bozulması halinde sadece kendisini etkilemediğini, Karadeniz’in eko-sistemini de direkt etkilediğini aktaran Uysal, şöyle devam etti: “Marmara Belediyeler Birliği’nin kuruluş amaçlarından birisi Marmara Denizi’nin kirlenmesini önlemektir. O günden itibaren değişik dönemlerde aktif olmuş. Bu birlik kurulduğu günden bugüne kadar çalışmalar yapmış. Marmara Denizi’ni, kirlenmesini engellenmeye yönelik görevimiz olduğu gibi, bu denize diğer bölgelerden gelecek kirliliklere engel olmak da görevimizdir. Marmara Denizi’nin etrafındaki belediyelerin tamamı, birliğimize üyedir. El ele verirsek Marmara Denizi’nin kirlenmesini engelleyebiliriz.” Sempozyumda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgül, Uluslararası Tuna Koruma Komisyonu Genel Sekreteri İvan Zavadsky, Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı (NALAS) Genel Sekreteri Kelmend Zajazi ve Marmara Denizi Sempozyumu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İzzet Öztürk, birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, Marmara Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri ve sempozyuma katkısı olanlara plaketler verildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Gemlik’te 19 Mayıs’ta dolu dolu program

Gemlik Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramında, Gemlikliler için birbirinden güzel etkinlikler ile dolu dolu bir...

Kapat