Dolar : Alış : 8.1383 / Satış : 8.1530
Euro : Alış : 9.6805 / Satış : 9.6979
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa19°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1540 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Oda aidatları da yapılandırma kapsamında

03 Aralık 2020 - 5 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Oda aidatları da yapılandırma kapsamında
Oda aidatları da yapılandırma kapsamında

7256 sayılı kanun kapsamında, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’na aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezası uygulanmadan peşin veya 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler.
Yapılandırma, oda üyelerinin daha önceki dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsamaktadır. 2020 yılı aidatı 1. taksit borçları da yasa kapsamına dâhil edilmiştir.
Üyelerimiz Geçmiş Dönem Aidat Borçlarını 6 Taksitle Ödeyebilirler.
Orhangazi Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı yaptığı açıklamada, “Yaşadığımız bu süreçte ticari faaliyetlerimizde yaşanan sıkıntıları sürekli olarak, gerek Bakanlarımızla gerek TOBB ile yaptığımız toplantılarda dile getiriyoruz. Bunlardan biri de yapılandırma kanununa oda üyelerimizin aidat borçlarının faizlerinin silinmesi ve taksitlendirme imkânının tanınmasıydı.
7256 sayılı kanun kapsamında, odamıza aidat borcu olan üyelerimizin 2020 yılı 1. Taksiti dâhil olmak üzere geçmiş döneme ait olan borçlarını gecikme faizleri silinip, 6 taksit İle yapılandırmasının önü açıldı. Üyelerimizin taksitlendirme imkânından faydalanabilmeleri için 31 Ocak 2021 tarihine kadar Odamıza kaşe ve imzalı dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Üyelerimizi yapılandırmalarını yapmaları için odamıza davet ediyoruz” dedi.
Yapılandırmadan faydalanmak isteyen üyelerin 31 Ocak 2021 tarihine kadar Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasına dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
Taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 28 Şubat 2021 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.
Kanun kapsamında yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılır ve ödeme süresinde kısmen veya tamamen 1 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilir.
Vergi Mükellefiyeti sona erdiği halde Oda borsa kayıtları devam eden üyelerin vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihten önceki borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyeti sona erdikten sonraki aidat borçlarının asılları ve gecikme cezaları da silinecektir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
İlk payitahtta Ayasofya sevinci

Ayasofya’nın 86 yıl sonra tekrar camiye dönüştürülmesi tüm Türkiye ve dünyada olduğu gibi Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa’da da büyük...

Kapat