Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa27°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa Turizminin kalbi Orhangazi’de attı

23 Mayıs 2019 - 44 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Bursa Turizminin kalbi Orhangazi’de attı
Bursa Turizminin kalbi Orhangazi’de attı

Bursa Turizmi’nin kalbi Orhangazi’de attı.  Bursa’da turizm alanında en etkili ve en yetkili makamlar ilçemizde Turizm için iftar sofrasında bir araya geldi. Bursa ve Orhangazi’nin Turizm Değerlerinin ortaya çıkarılması ve özellikle Orhangazi’ye turizm yatırımlarının çekilmesi için girişimler sürüyor.

Bursa’da turizm alanında üst düzey yöneticileri Turizm için iftar sofrasında bir araya geldi. İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Meclis Üyesi Selami Ekeman, Bursa İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gedik, TURSAB Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu, TURSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, Gaziantepliler dernek başkanı Bilal Şengül ve Bursa’da faaliyet gösteren acente sahipleri ilçemizde Turizm gönüllüleri ve OTSO Meclis Üyesi ile 7. Meslek Komitesi üyesi Muhammet Ali Varlı ve Beytullah Güneş’in ev sahipliğinde iftar sofrasında bir araya geldi.

Orhangazi’deki turizm yatırımları ve turizm faaliyetlerinin değerlendirildiği iftar yemeğinde, ayrıca yatırımlar konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ilçemizin turizminin canlandırılması amacı ile yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek. “İlçemizin sanayinin yanı sıra artık bir turizm şehri olması noktasında neler yapılabileceğini birlikte değerlendirelim, bizlerde ilçemizin Turizm ile daha da canlanacağı noktasında hemfikiriz. Fakat Turizm konuşulurken önceliklerimiz arasında İznik Gölü’nün kurtarılması ve korunması olmalıdır” dedi.

ÇİLEK FESTİVALİNE TURİZMCİLERDEN İLGİ

Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi Belediyesi tarafından 9 Haziran’da İlçemiz Mahmudiye Mahallesi Mesire alanında gerçekleşecek olan Çilek Festivali ile ilgili bilgiler veren Mahmudiye Muhtarı Veysel Üstün turizmcileri Çilek Festivaline davet ederek destek sözü alındı. Başta Bursa İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gedik ve TURSAB Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu Festivalin Bursa ve tüm Türkiye’ye duyurulması hususunda destek olacaklarını belirtti.

İLÇEMİZ HAVA SPORLARININ VE SİVİL HAVACILIĞIN MERKEZİ OLABİLİR

İftar programında, söz alan hava sporları konusunda uzaman Bülent Aydın İlçemizde gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü yarışmalarının bir fırsat olduğunu ve bölgemizin Marmara bölgesine hitap edecek Sivil Havacılık pisti hangarları ve uçuş eğitimleri konusunda kullanılabilmesi için sahip olduğu fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

KONAKLAMA YATIRIMLARI İÇİN TURİZM YATIRIMCILARI AĞIRLANACAK

OTSO Meclis Üyesi ile 7. Meslek Komitesi üyesi Muhammet Ali Varlı ve Beytullah Güneş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde ilçemizin Turizm fırsatları ülkemizdeki tüm Turizm yatırımcılarına tanıtılması konusunda neler yapılabileceği ele alındı. Bu programın çok olumlu sonuçlar ı beraberinde getireceğini belirten Muhammet Ali Varlı Yakın zamanda ilçemizde yapılabilecek konaklama yatırımlarını görüşmek ve tanıtmak amacı ile Turizm yatırımcılarını da ağırlayacaklarını belirtti.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
İznik Sahili 800 Ağaç 100 Çeşit Bitki İle Botanik Bahçesini Andıracak

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Sahil Projesinde başlanan peyzaj çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İznik Sahili peyzaj düzenlemesi ile toplamda...

Kapat