Dolar : Alış : 8.3082 / Satış : 8.3232
Euro : Alış : 9.6985 / Satış : 9.7160
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1173 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orhangazi Ticaret Ve Sanayi Odasından Bakü Çıkartması

24 Nisan 2019 - 50 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » Orhangazi Ticaret Ve Sanayi Odasından Bakü Çıkartması
Orhangazi Ticaret Ve Sanayi Odasından Bakü Çıkartması

Orhangazi Ticaret ve Sanayi odası üyeleri ile birlikte Bakü’ye ticari gezi gerçekleştirdi. Geziye, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Murat Öztürk, programın oluşmasında emekleri geçen yönetim kurul başkan yardımcısı Cem Kapitan, yönetim kurulu muhasip üyesi Hüseyin Sakallı ile Yönetim kurul üyeleri Salih Yerli, Enes Gören, Meclis üyesi Levent Çokgüler, Erol Öztürk ve oda üyeleri katılım sağladı.

 

Gezi’de Azerbaycan Türk İşadamları Birliği ve Azerbaycan İşadamları konfederasyonunu ziyaret eden heyet, burada ikili iş görüşmelerinin yer aldığı, iki bölge arasındaki ticari alışverişe önemli katkılar sağlayacak bir dizi toplantılar gerçekleştirdi.

Türk Ticaret Ateşeliği’ nden yetkili Mehmet Aliyev’ in de bulunduğu toplantıda Orhangazi TSO Meclis Başkanı Murat Öztürk;” Öncelikle Türk misafirperverliğinizi bizlere göstermiş olduğunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye ile Azerbaycan arasında kadim bir dostluk var bunun yanı sıra önemli bir paydaş alışverişimiz söz konusu.

Bizler Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri olarak Azerbaycan’la aramızdaki ticari alışverişi arttırmak istiyoruz. Bugün burada Orhangazi ‘de faaliyet gösteren ve bazısı 10, hatta 15 yılı aşkın süredir Azerbaycan ile ticaret yapmakta olan fidancılarımızla yer almaktayız. İlk defa gelmiş olup gurubumuzda yer alan tarım ilacı ticareti, oto yedek parça ve otomotiv sektörü, inşaat, gıda, hırdavat, hizmet sektörü, Makine ve Metal imalatı yapan çok kıymetli üyelerimiz nezdinde de eminim ki yaptığımız ikili görüşmelerden verimli sonuçlar elde edeceğiz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Cem Kapitan yaptığı konuşmada, “  Oda olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu ziyaretin üyelerimize ve Azerbaycanlı kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Değerli Azeri iş adamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler Orhangazi’li İşadamları olarak bu topraklarda ebedi dostlukların olduğunu çok iyi biliyoruz. Ticaret dostlarla yapılır. İnşallah bu ikili görüşmelerimizi daha sık yaparak bölge ve Ülke ekonomimize katkı sağlarız. Siz değerli Azeri iş adamlarımızı da Orhangazi’mizde ağırlamaktan memnuniyet duyarız” dedi.

Çeşitli sektörlerden temsilcilerinin yer aldığı toplantılarda hem Türk İşadamları hem de Azeri iş adamları yatırım fırsatları konusunda görüşmelerde bulundu. Azerbaycan’da yapılacak olan yatırımların devlet tarafından ne gibi destekler sağlandığı konusunda bilgiler aktarılan toplantıda, sektörler hakkında tek tek bilgi verildi.

Azerbaycan Türk İşadamları Birliği ve Azerbaycan İşadamları Konfederasyonu ile Bir Araya Gelindi.

Azerbaycan Türk İşadamları Birliği Başkanı Kemalettin Mansimov, ikili görüşmeler yapmak üzere ülkemize geldiğiniz için çok memnun olduk. Gıda’dan Makine Metal Sanayisine, Ambalaj sektöründen, tarımsal faaliyetlere, Turizm’den İnşaat Malzemelerine kadar her konuda ikili ticari ilişkilerimiz olabilir. Bu nedenle sizlerle daha sık görüşmek istiyoruz” dedi.

Türk İşadamlarına Önemli Devlet Destekleri

Azerbaycan İşadamları Konfederasyonu yetkilisi Cristina Mammadova, Azerbaycan ekonomisi ve sektörleri hakkında detaylı bilgiler aktardı Türk  işadamlarımıza kapılarımız her zaman açık. Sizlerle ticaret yapmak bizler için gurur verici. Sizleri Bakü’de ağırlamaktan her zaman memnuniyet duyacağız. Yatırım fırsatları için özellikle Sanayi alanlarının açık olduğunu belirten Mammadova, burada yapılacak olan yatırımlar için Bakü hükümetinin sağladığı büyük avantajları tek tek sıralayarak, yatırım yapmak isteyen Türk İşadamlarının önemli fırsatlara sahip olduğunu ifade etti”.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri gerçekleştirilen bu görüşmelerden çok memnun olduklarını ifade ettiler. Birebir görüşmelerin faydalı olduğunu söyleyen firma temsilcileri odanın bu tür ikili ticari gezileri daha sık yapmasını istediklerini belirttiler. Ayrıca Özaydın fidancılık ve Kılıçlar Çelik firma temsilcileri Azerbaycan ile daha önce yapmış oldukları ticaret sebebiyle müşterilerini ziyaret ederek, ikili ilişkilerini pekiştirdiler.

Ziyaret edilen resmi kurumlarda yapılan görüşmeler sonrasında hediye takdimleri yapıldı. Kültürel geziler ile devam eden program 21 Nisan pazar günü heyetinin Türkiye’ye dönmesi ile son buldu.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
2017 faaliyet raporuna meclisten onay

Bursa Büyükşehir Belediyesi';nin 2017 yılı faaliyet raporu, Büyükşehir Belediye Meclisi';nin Nisan ayı ikinci oturumunda oy çokluğuyla kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi...

Kapat