...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1923 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ORHANGAZİ TSO’ da KOSGEB Girişimcilik Eğitimi tamamlandı

19 Kasım 2018
Ana Sayfa » Ekonomi » ORHANGAZİ TSO’ da KOSGEB Girişimcilik Eğitimi tamamlandı
ORHANGAZİ TSO’ da KOSGEB Girişimcilik Eğitimi tamamlandı

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 13-16 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Eğitmen Mihriban Akyol tarafından verilen Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimi, 4 günde toplamda 32 saat sürdü.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere ilerleyen günlerde sertifikaları verilecek. Sertifikalarını aldıktan sonra projeleri KOSGEB tarafından onaylanan girişimcilere, yapacakları iş için toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimciler makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyesi İslam Bektaş yaptığı açıklamada;  ‘’ Türkiye’de kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin oranı yüzde 85’tir. Bu çok önemli bir rakam. KOSGEB’in desteği Girişimciler için son derece önemli bir destek miktarı , eğitimden aldığımız bilgileri çok iyi kullanmalı ve doğru adımlar atmalıyız.

Yönetim Kurulu olarak bizler, girişimcilik kültürünün oluşması ve girişimcilerimizin atmaları gereken adımlara yardımcı olmak için, KOSGEB Girişimcilik eğitimlerini düzenlemeye devam edeceğiz.

Bu yılda eğitime katılan 18  girişimcimizi şimdiden kutluyor ve hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Orhangazi TSO, eğitim salonunda, Gemlik İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim, 16 Kasım Cuma günü sona erdi.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Prof.Dr. Tayfun Uzbay, beynin görünmeyen yüzünü yazdı

“Beyninizin karanlık tarafını ne kadar tanıyorsunuz?” sorusunun cevabını vermek için yola çıkan Prof. Dr. Tayfun Uzbay, beyinle ilgili bu zamana...

Kapat