Dolar : Alış : 7.8761 / Satış : 7.8903
Euro : Alış : 9.2874 / Satış : 9.3041
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orhangazi TSO’ da Seçim Tarihleri Kesinleşti…

26 Şubat 2018 - 105 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » Orhangazi TSO’ da Seçim Tarihleri Kesinleşti…
Orhangazi TSO’ da Seçim Tarihleri Kesinleşti…

Meclis ve Meslek Komitesi Üyeliği seçimleri 2 Nisan 2018 Pazartesi günü

Yönetim kurulu başkan ve üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve delege üye seçimleri ise, 9 Nisan 2018 Pazartesi günü.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın meclis, yönetim kurulu, meslek komiteleri, disiplin kurulu ve TOBB Delegeleri seçim tarihleri belirlendi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin oda seçimlerinin Nisan Ayına ertelenmesinin ardından, İlçe Seçim Kuruluna başvuruda bulunan Orhangazi TSO, İlçe Seçim Kurulunun kararı sonrasında, seçim tarihlerini 2 ve 9 Nisan 2018 tarihleri olarak açıkladı.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, “ Oda seçimlerimiz için resmi başvurumuzu yaptık. İnşallah seçimlerimizi herhangi bir aksaklığa meydan vermeden gerçekleştirmek istiyoruz.

Seçimlerle gelecek olan yeni yönetim kurulu, meclis kurulu, meslek komitesi, disiplin kurulu ve delege üyeleriyle çok daha ileriye gitmemiz temennilerimle, seçimlerin üyelerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başvuru sonrasında, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca seçim tarihlerinin 2 Nisan 2018 ve 9 Nisan 2018 olarak Odaya resmi olarak bildirilmesiyle, Orhangazi TSO’ da resmi seçim sürecine girilmiş oldu.

İlçe Seçim kurulunca belirlenen seçim takvime göre, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin ilk ayağı 2 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılacak Meclis ve Meslek Komitesi Üyeliği seçimleriyle başlayıp, 9  Nisan 2018 Pazartesi günü yönetim kurulu başkan ve üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve delege üye seçimleriyle tamamlanmış olacak.

15 Meslek Gurubunda 30 Meclis Üyesi Seçilecek.

Yapılacak seçimlerle, 2 Nisan 2018 Pazartesi günü, 15 meslek grubunda toplam 5 er üyeden oluşacak meslek komitesi üyeleri ile 30 kişilik meclis üyesi, 9 Nisan 2018 Pazartesi günü, 9 üyeden oluşacak yönetim kurulu başkan ve üyeleri,  6 kişiden oluşan disiplin kurulu üyeleri il TOBB genel kurul delege isimleri belli olacak.

Bundan sonraki süreçte, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca yapılacak bildirimler doğrultusunda, resmi ilanlarla üyelerin bilgilendirilmelerine devam edilecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Fırat Söğütlü MHP aday adayı

MHP’de Milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı. Orhangazi’de uzun yıllar Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan, halen MHP Orhangazi İlçe başkanlığında ikinci başkan...

Kapat