...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1761 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orhangazi TSO’da Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirildi

02 Ekim 2017
Ana Sayfa » Ekonomi » Orhangazi TSO’da Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirildi
Orhangazi TSO’da Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirildi

KOSGEB Bursa Müdürlüğüyle birlikte planlanan “ KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz” isimli eğitim programı 28 Eylül Perşembe günü Orhangazi TSO’da gerçekleştirildi. İhracat yapmak isteyen ve şuan hali hazırda dış ticaret çalışmalarına devam eden üyeler için düzenlenen program, eğitmen Hakan Akın tarafından gerçekleştirildi.

10:00 – 16:00 saatleri arasında 6 saat boyunca gerçekleştirilen, programda teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı olarak önemli bilgiler aktarıldı. Katılımcı üyelerden dış ticaret yapanların ticaret yaptığı firmalar uluslararası veri tabanlarında incelendi.
“KOBİ’LER İÇİN İHRACATA BAŞLIYORUZ ”

Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında Orhangazi TSO ‘da“KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz” Eğitiminde anlatılan konular şöyle, Dış ticaretin Kobiler ve ülkeler açısından önemi, İhracat, ithalat ve transit ticaret kavramları ve iş akışları, Nasıl ihracatçı ve ithalatçı olunur?, Dış ticarette iş alanları ve iş planları, Kobilerde dış ticaret alt yapısı ve hazırlıklar, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri,  İhracatın ve İthalatın Finansmanı, Dış ticarette Bilgi Kaynakları ve İstihbarat, İhracatta Hedef Pazarların ve Müşterilerin Tespiti,  İhracat Pazarlama Faaliyetleri.

HAKAN AKIN ÇOK BAŞARILI BİR EĞİTMEN

Katılımcılara özellikle ihracatın nasıl yapılacağı, hangi ülkelerde ne tür belgelerle ihracat yapılabileceği, prosedürleri ve uluslararası ticaret ile ilgili püf noktaların neler olduğu, hangi adımların izlenmesi gerektiği gibi konulara değinilen eğitim, katılımcı üyeler açısından oldukça yararlı oldu.

Eğitime katılan üyeler, eğitmenin konusunda çok başarılı ve donanımlı olduğunu ve bu nedenle eğitimin çok faydalı olduğunu belirttiler. Eğitmenin verdiği bilgilerden oldukça fazla yararlandıklarını belirterek, eğitmen Hakan Akın’ dan uzmanlık alanlarıyla ilgili daha farklı eğitimlerinde düzenlenmesini talep ettiler.

Orhangazi TSO yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitimlerden Sorumlu Komisyon Başkanı Murat Öztürk, “ Kendi iş alanlarıyla ilgili üyelerimize fayda sağlayan bir eğitim gerçekleştirdiğimizden dolayı çok mutluyuz. Büyük pazara nasıl açılacağız sorusunun cevabını arayan, dış pazara açılmak isteyen üyelerimiz, İhracat , pazar araştırması veya dış ticarette ilk adımı atarken izlenmesi gereken yollar hakkında ne yapılması gerekiyorsa,  bu eğitimde öğrendiler. Üyelerimiz için bu tarz yararlı eğitimler gerçekleştirmeye devam edeceğiz dedi.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Orhangazispor’da kongre bugün

Spor Toto 3.ligdeki Orhangazi temsilcisi Orhangazispor, olağanüstü kongresini bugün yapıyor. Geçen sezona Recep Alemdar başkanlığında sezona giren, Alemdar’ın devre arasında...

Kapat