Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 680 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orhangazi’de Turizm Atağı

16 Nisan 2019 - 5 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Orhangazi’de Turizm Atağı
Orhangazi’de Turizm Atağı

Orhangazi Belediyesi, Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği toplantıda. Orhangazi’de turizm açısından yapılan çalışmalar ve gelinen nokta değerlendirildi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın 31 Mart seçimleri öncesinde açıklamış olduğu projeler enine boyuna masaya yatırılarak önümüzdeki beş yıllık dönemde yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İznik Gölü başta olmak üzere, mesire alanları, tarihi köy evleri ve doğa turizmi için yapılacak projelerin en iyi şekilde planlamasının yapılarak hayata geçirilmesinin ardından Orhangazi’nin turizm merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

Orhangazi’nin coğrafi olarak çok iyi bir konumda yer aldığını ifade eden Başkan Bekir Aydın, İstanbul ve Bursa şehirleri Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alıyor bizde Orhangazi olarak bu iki şehrin ortasında bulunuyoruz.  İznik Gölü’nde hali hazırda devam eden bir projemiz var. Biz İznik Gölü’nde nitelikli turizmi önemsiyoruz ve seçimden önce açıkladığımız Kamp Alanları, Macera Parkı gibi projelerimizi biran önce hayata geçirip Orhangazi’mizin hak ettiği turizm değerine ulaşmasını hedefliyoruz. Aynı şekilde Gürle Dağı için açıkladığımız projemiz başta olmak üzere yapacağımız çalışmalar neticesinde doğa turizmi olarak da önemli bir merkez haline gelmek istiyoruz. İlçenin yerli ve yabancı turistler tarafından gezilip görülecek bir konuma gelmesi için yeni dönemde Orhangazi Kaymakamlığı, Ticaret Sanayi Odası ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın işbirliğiyle önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Toplantıya Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve yetkilileri Orhangazi Ticaret Sanayi Odası Başkanı Erol Hatırlı ve üyelerinin yanı sıra Sosyal Turizm Komisyon üyesi Selami Ekeman ‘da katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Cadde ve sokaklar için yeni tabelalar

Orhangazi Belediyesi ilçenin en önemli eksiklerinden birisini daha gideriyor. Orhangazi’de hiçbir cadde ve sokakta bulunmayan sokak ve cadde tabelalarının montajına...

Kapat