...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1678 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Otoyol için büyük açılış bugün

21 Nisan 2016
Ana Sayfa » Dünya » Otoyol için büyük açılış bugün
Otoyol için büyük açılış bugün

Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarından birisi olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun tamamlanan kesimi trafiğe açılıyor.

ORHANGAZİ TÜNELİ DE AÇILACAK

Ocak ayında tamamlanan, ancak Bakanlığın onayını bekleyen otoyolun açılmasıyla Bursa-İstanbul arasında seyahat eden araçlar, Orhangazi ve Yalova’yı görmeden Samanlı Dağlarının altındaki Orhangazi tünelinden geçebilecek. 42 kilometrelik Altınova-Karsak Kavşağı arasındaki otoyolda 4 kavşak bölgesi, 3 bin 500 metrelik iki tüp şeklindeki, Türkiye’deki otoyollar içerisinde en geniş ve en uzun tüneli bulunuyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 4.KÖPRÜSÜNÜ LİDERLER AÇACAK

Otoyolun tamamlanan kısmının ulaşıma açılmasının yanı sıra, orta açıklığı açısından dünyanın en büyük dördüncü asma köprüsü olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün son tabliyesinin birleştirme kaynağını da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu birlikte yapacak. Köprü, mayıs ayında hizmete açılacak.

AK PARTİ ARAÇ KALDIRILACAK

Tüm ülke için tarihi gün sayılan tören için AK Parti Orhangazi ilçe başkanlığı Orhangazi’den araç kaldırılacağını duyurdu. Partiden yapılan açıklamada, açılış töreni için araçların saat 14:30’da Cumhuriyet Alanı’ndan hareket edeceği duyuruldu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Artan bacak ağrınız ve ağırlık hissiniz varsa dikkat!

Varis, genç yaşlı ayrımı gözetmeden her yaş grubunu yakında ilgilendiren bir sorun. Çok fazla ciddiye alınmasa da ağrı günlük yaşamı...

Kapat