...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1923 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Personel ve küçük esnaf rahatlayacak

07 Aralık 2018
Ana Sayfa » Genel » Personel ve küçük esnaf rahatlayacak
Personel ve küçük esnaf rahatlayacak

Orhangazi Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısı Belediye Başkanı Neşet Çağlayan başkanlığında yapıldı. 2019 yılı evsel katı atık toplama tarifesinin belirlenmesi ve 2019 mali yılı performans programı konularını plan ve bütçe komisyonuna, TOKİ konutları yapılması planlanan araziyle ilgili TMMOB Şehir Plancıları Odası Bursa şubesinin itirazının değerlendirilmesi konusunu imar komisyonuna havale eden Belediye Meclisi, Çakırlı Mahallesi’nde mevcut fosseptik alanının yanına kurulacak olan paket arıtma için BUSKİ’ye 1.158 m2 yer tahsisi yapılmasına karar verdi. Meclis, yılın son toplantısını yapmak ve komisyon raporlarını görüşmek üzere 11 Aralık’ta yeniden toplanacak.

PERSONEL VE KÜÇÜK ESNAF RAHATLAYACAK

Belediye Meclisi’nin dikkat çeken gündem maddesi için Başkan Çağlayan’a borçlanma yetkisi verilmesi oldu. Gündem maddesi öncesinde açıklama yapan Çağlayan, temizlik personelinin 1, diğer personelin ise 2 maaş alacaklı olduğunu söyleyerek, ilçedeki küçük esnafın belirli bir miktara kadar olan borçlarının da ödenmesi için kredi talep edileceğini belirtti. Meclis, İller Bankası’ndan teminat mektubu almaya, kredi borçlanması yapmaya ve bu borçlanma ile ilgili sözleşme yapmaya ve teminat göstermek için Belediye Başkanı Çağlayan’a yetki verdi.

ÇETİN ÇOKLAR’A ‘HAYIRLI OLSUN’

Başkan Çağlayan, toplantı öncesinde Belediye hizmetleriyle ilgili Meclis üyelerini bilgiler verdi. Yerel seçim sürecine girildiğini de hatırlatan Çağlayan, ‘Belediye Meclisimizden olan ve yerel seçimlerde belediye başkan adayı olan Çetin Çoklar’ı tebrik ediyor ve başarı diliyorum’ dedi.

‘TOKİ BAŞVURANLARA ÖNCELİK TANIYACAK’

Ülkede yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle TOKİ’nin projelerini askıya aldığını hatırlatan Başkan Çağlayan, projelerde önemli oranda maliyet artışı olması nedeniyle ertelendiğini söyleyerek, ‘Orhangazi’de başvuru yapan hak sahiplerinin mağduriyetinin önlenmesi için ödemelerinin iadesi yapılmıştır.’ dedi. Çağlayan, TOKİ’den gelen yazıya dikkat çekerek, ‘Proje hayata geçeceği zaman başvuru yapanlara öncelik tanınacağı bildirildi’ diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
OTSO Üyeleri İçin Aidat Borçlarına Yapılandırma Fırsatı

Orhangazi TSO üye aidat borçlarının yapılandırıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada; 18.05.2018 tarihli 30425 sayılı Resmi Gazetede yürülüğe giren 7143 sayılı Bazı...

Kapat