Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1587 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Projeler teker teker hayata geçiyor

03 Ocak 2018 - 136 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Projeler teker teker hayata geçiyor
Projeler teker teker hayata geçiyor

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yeni yıl mesajında ilçe halkına ve tüm ülke halkına huzur ve mutluluk dileğinde bulundu.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan yeni yıl mesajında şu görüşlere yer verdi; “Yaşadığımız mutluluklar, sevinçler, acılar ve üzüntüler ile bir yılı daha geride bırakarak; yeni ümitlerin taptaze ve canlı olduğu yeni bir yıla merhaba diyoruz. Bilindiği gibi, göreve geldiğimiz günden bu güne kentimizi yeniden yapılandırmak ve modern bir şehir oluşturmak için gerekli tüm çalışmaları başlatarak şehrimizi güzelleştirmek adına bütün hizmetleri hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Şeffaf ve adaletli bir hizmet anlayışıyla şehrimiz için gerekli olan her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Şehrimizin ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Bunları gidermek için 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da gerekli planlama ile çalışmalarımız devam edecek. İnanıyoruz ki biz çalıştığımız müddetçe ilçemiz güzelleşecek, değişecek, yenilenecek. Bütün bu güzel duygular ile yaşanılacak her yeni anın yaşanmadan önce yeni beklentileri, yeni umutları, iyimserliği beraberinde getirdiği; 2018 yılında ilimizde ve ülkemizde sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve yardımseverlik duygularının arttığı huzur ve güvenin tesis edildiği, içinde yaşanılan zamanın en inçe ayrıntılarıyla faydalı bir şekilde yaşanıldığı günler temenni ederek; hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü, mutluluk ve başarı dolu bir yıl diliyorum.”

PROJELER TEKER TEKER HAYATA GEÇİYOR

Başkan Neşet Çağlayan, 2018 yılında projelerin teker teker hayata geçeceğini de belirterek, büyük projelerimizi de birer birer hayata geçiriyoruz. Balgöç Sosyal Tesisleri binasını tamamladık. Önümüzdeki süreçte Hürriyet Mahallesi’nde Orgöç ve Hürspor kulüplerinin kullanacağı sosyal tesis binasını da hayata geçireceğiz. Kültür Merkezi İnşaatımız Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile tüm hızı ile devam ediyor. Nadır Deresi ıslah projesinde çalışmalar sürüyor. Alis Park ve Açıkhava Tiyatrosu bölgesinde yapılacak yeni park alanında çalışmalar devam ediyor. Nadır Sosyal Tesislerini yeniden Belediyemize kazandırıp üstelik burada büyük bir peyzaj düzenlemesi ile bu bölge tam bir cazibe merkezi haline getirilecek.

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA YER ALDIK

Orhangazi’de göreve gelir gelmez Belediyespor’u faaliyete geçirip özellikle amatör branşlarda bir çok branşta öğrencilerimize eğitim vermeye başladık. Belediyespor bünyesinde şu anda 10 farklı branşta binin üzerinde sporcu lisanslı olarak yer alıyor. Bunun yanı sıra profesyonel takımımız Orhangazi Belediyespor’un her daim yanında yer aldık. İlçemizdeki 11 Amatör kulübün her yıl malzemesinden ulaşım giderlerine, antrenör giderlerinden yiyecek giderlerine kadar her ihtiyacına belediye olarak yanıt verdik ve karşıladık. Spora desteğimiz tesisleşme noktasında da devam ediyor. İlçemize il kkez bir açık tenis kortu kazandırdık. Yeniköy ve İznik Gölü Sahilinde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte birer suni çim saha inşa ettik. Yeni spor tesislerimiz de 2018 yılında hizmete girecek.

KALE PROJESİ VE GÖL PROJOESİ BAŞLIYOR

2018 yılı yatırımlarımızın hız kazanıp yeni projelerin hayata geçeceği bir yıl olacak. Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile Kale Sosyal Tesislerin projesinde çalışmalarımızı başlatıp 2018 yılı içinde tamamlanacak. Bunun yanı sıra Göl Sahil Projesi de 2018 yılı içinde yapılacak projeler arasında yer alıyor.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Sınav kaygısı ile baş etmenin yolları

Hayatımızda pek çok değişikliğe neden olan koronavirüsle mücadele sürecince sınavlara hazırlanan gençler, daha fazla stres, kaygı ve endişe yaşıyor. Olumlu...

Kapat