Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şampiyon şehir Bursa’da spor zirvesi

04 Mayıs 2018 - 83 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Şampiyon şehir Bursa’da spor zirvesi
Şampiyon şehir Bursa’da spor zirvesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl 1.’si düzenlenen ‘Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi’nde, sporun birleştirici özelliğine vurgu yaptı. Başkan Aktaş, şampiyonluk yaşamış bir şehir olan Bursa’da, sporun insanları, şehirleri, ülkeleri birbirlerine yakınlaştıran barışçı boyutuyla ele alınması gerektiğini belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kentin kültürel ve sosyal yaşamına kazandırılan Hançerli Medresesi Kültür Merkezi, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen, ‘Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. Bu yıl ilk kez Bursa’da düzenlenen ve uluslararası katılımın yoğun olduğu zirve, 5 Mayıs Cumartesi tarihine dek, sporu tüm detaylarıyla gündeme taşıyor.

“Spor, büyük bir endüstri”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın spor kenti özelliğinin güçlenmesini hedefiyle de çalışmalar yaptığını belirtti.

Spordaki sorunlara çözüm arayan zirvenin, spora önemli katkılar sunacağını ifade eden Başkan Aktaş, “Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair alınması gerekli önlemler, spor basınında yer alan haberlerin tribünlere olan etkisi ile turizm ve spor ilişkisi, spor faaliyetlerinin turizmdeki yeri konularının değerlendirileceği program, çok anlamlı. Spor, büyük bir endüstri. İnşallah spor denince sadece futbol anlaşılmıyordur. Çünkü çok iyi salon sporları var. Farklı şehirlerden gelen dostlarımızın çalışmaları ve bilgi paylaşımları bizim şehrimize ve ülkemize de örnek olacaktır” diye konuştu.

Başkan Aktaş, spor alanında büyük iddialara girildiğini de hatırlatarak, “Şampiyonluk yaşamış bir şehir olan Bursa, şampiyonlukları ziyadesiyle hak ediyor. Ancak spor, insanları, şehirleri, ülkeleri birbirlerine yakınlaştıran barışçı boyutuyla ele alınmalı” dedi.

 

Kazakistan’dan Bursa’ya yöresel teşekkür

Vali Yardımcısı Ergün Güngör de sporun, sevgi, dostluk ve barış ilişkilerini geliştirmesinin önemine değindi. Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ise zirvede, sporda şiddet, spor haberlerinin tribünlere etkisi ile spor ve turizm ilişkisinin detaylıca inceleneceğini ifade etti.

Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Zhoyamergenkyzy, etkinlikten dolayı teşekkür ederek, programa destek olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a yöresel hediyeler verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra zirveye Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve Mudanya belediyeleri ile BTSO, Bursa Ticaret Borsası ile çok sayıda özel kurum ve kuruluş destek veriyor. Programa, yurtiçinden gelen gazetecilerin yanı sıra Kazakistan’dan Balkanlara kadar 100’e yakın konuğun katıldığı belirtildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Araba Dünyası Parkı’na En Başarılı Belediye Parkı ödülü

Orhangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Şehit Erhan Öztürk Parkı yanında inşa edilen Araba Dünyası Parkı Shining Star...

Kapat