Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1476 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şimşirgil’den Meslek Lisesi öğrencilerine konferans

12 Nisan 2018 - 151 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Şimşirgil’den Meslek Lisesi öğrencilerine konferans
Şimşirgil’den Meslek Lisesi öğrencilerine konferans

Orhangazi Belediyesi tarafından genç nesillere yönelik konferans programları devam ediyor. Şimşirgil Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerle bir araya gelerek Osmanlının temel tarihini anlattı.

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü öğretim üyesi Prof. Ahmet Şimşirgil, Osmanlı temel değerini anlatarak genç nesil öğrencilere “Osmanlı kadar yanlış anlatılan, yanlış anlaşılan bir devleti göstermek mümkün değil. Günümüzde bulunan tarihi dizilerin geçmişteki tarihle hiçbir alakası yoktur. Dizilerde anlatılan padişahlar, beyler gösterildiği gibi değildir. Tarihini öğrenmek isteyen insan ansiklopedilere, kitaplara bakmalıdır. Dizilerde internetlerde anlatılan Osmanlı tarihte yazılanla alakası yoktur. Osmanlı yeni nesillere yanlış anlatılıyor bunlara dur denmesi gerekir. Genç nesillere şırınga ettiler. Osmanlığı düşmanlığını genlere işlediler. Ülkemizin üzerinde kara bulutlar geziyor. Allah’ın izniyle kara bulutları üzerimizden yok edeceğiz. Şuan ki ordumuzla elimizdeki silahlarla birçok devlete kafa tutabiliriz. Osmanlının bir çok topraklarını ellimizden aldılar. Bizi ezik bir devlet sanıyorlar. İçimizde bulunan hainler çok şükür 15 Temmuz gecesinden sonra temizlendi. Eğer o gece planlandığı gibi gerçekleşseydi Türkiye Cumhuriyeti işgal edilecek Suriye gibi bir hal alacaktı. Ama içlerinde vatan sevgisi olan vatandaşlarımız polislerimiz askerlerimiz bu plana engel oldu ve bu vatan geçilmez diyerek hainleri temizledi. Bizi birbirimize düşürmek isteyen insanları tutukladı. Değerli gençler sizler bizim geleceğimizsiniz. Biz yarın öbür gün ölüp gideceğiz bu vatanı sizler koruyacak nesillerimizi sizler devam ettireceksiniz. Sizden istediğimiz tarihinize Atalarınıza sahip çıkın” diyerek anlatımlarını böyle canı gönülden dinleyen öğrencilere teşekkürlerini sundu. Konferans sonrası Okul Müdürü Erol Türkyılmaz okul adına Prof. Ahmet Şimşirgil’e teşekkür sertifikası vererek okul bahçelerinde dikmiş oldukları dut ağacına Ahmet Şimşirgil adını verip hazırlamış olduklar “Prof. Ahmet Şimşirgil anısına” plaketi ağaca asmak istediklerini belirtti. Şimşirgil bu jest karşısında çok duygulandığını Orhangazi’ye her geldiğinde okulu ve ağacı ziyaret edeceğini söyledi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Ortak projede ilk adım atıldı

Orhangazi Belediyesinin Şubat ayı meclis toplantısının 2.birleşimi Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Perşembe günü meclis ilk...

Kapat