Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1173 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sodexo Entegre’den Türkiye’nin geleceğine yatırım

04 Mayıs 2018 - 115 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Sodexo Entegre’den Türkiye’nin geleceğine yatırım
Sodexo Entegre’den Türkiye’nin geleceğine yatırım

Türkiye’nin geleceği gençlerin yanında olan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, aşçılık mesleğinin ve istihdamın gelişimine yatırım yapmayı sürdürüyor. Türkiye genelindeki dördüncü aşçılık atölyesini Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Uç’un da katılımıyla Necati Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Aşçılık atölyesi açtığımız okullarda yüzlerce kız öğrencimizin iş yaşamına daha donanımlı şekilde adım atmasına destek oluyor en önemlisi Sodexo çatısı altında staj yapma ve kadro imkânı sunuyoruz. Geleceğin kadın aşçılarının eğitimine destek olmaya devem edeceğiz” dedi.

Türkiye’de aşçılık eğitiminin yaygınlaştırılması, eğitim kalitesinin arttırılması ve istihdamın geliştirilmesine odaklanan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, dördüncü aşçılık atölyesini Bursa’da açtı. Türkiye genelinde aşçılık eğitimi veren meslek liselerinde aşçılık atölyeleri açan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin atölye desteği verdiği son okul Bursa Necati Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Ahmet Zeytinoğlu: Bir atölyeden daha fazlasını hayata geçirdik

Kız çocuklarının yoğunlukla tercih ettiği aşçılık bölümüne destek olduklarını söyleyen Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Açtığımız atölyeler ile ülkemizdeki donanımlı aşçı sayısını artırmaktan daha fazlasını hedefliyoruz. Türkiye’nin geleceği gençlere iş imkânı sunmak, istihdamı artırmak, kız çocuklarımızın iş dünyasına emin adımlarla girmesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Başarılı öğrencilerin yüzde 20’si istihdam edilecek

Atölye desteği verdikleri okullarda eğitim alan öğrencilerin mesleki gelişimleri için tüm kaynaklarıyla yanlarında olduklarını hatırlatan Zeytinoğlu, “Öğrencilerimizin uygulamalı derslerinde kullanacakları tüm hammaddeleri sağlıyor, öğrencilerimizi Sodexo şefleriyle buluşturuyoruz. Öğrencilerimizin başarılarını ulusal ve uluslararası yarışmalarda sergilemesine imkân veriyoruz. En önemlisi ise Sodexo Entegre çatısı altında staj imkânı sunuyor, global bilgi birikimi ve uzmanlığımızı onlarla paylaşıyoruz. Başarılı öğrencilerimizin yüzde 20’sine ise Sodexo Entegre bünyesine katarak istihdam yaratıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Sinsice ilerlediğinden çoğunlukla geç fark ediliyor!

Ülkemizde her yıl 100 bin kadından 7’si yumurtalık kanseri tanısı alıyor. Çoğunlukla belirti vermeyip başka hastalıklarla sıkça karıştırılabilen yumurtalık kanseri...

Kapat