...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1761 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sokak hayvanlarının güvenliği için uyarı levhası

12 Haziran 2018
Ana Sayfa » Genel » Sokak hayvanlarının güvenliği için uyarı levhası
Sokak hayvanlarının güvenliği için uyarı levhası

Gemlik Belediyesi, sokak hayvanlarının güvenli yaşamına dikkat çeken uygulama ile bir ilke daha imza attı.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, trafikte araç yoğunluğunun bulunduğu cadde ve sokaklar başta olmak üzere sahil kordonu boyunca “Sokak’ta yaşayan hayvanlar sahipsiz değildir” şeklinde uyarının yer aldığı levhaların montajını yaptı. Ayrıca vatandaşlara 5199 hayvanları koruma kanunları gereği sokak hayvanlarına yapılan eziyet ve kötü davranışların cezaya tabii olduğu uyarı levhalarıyla hatırlatıldı. Sokak hayvanlarının kent içinde güvenli yaşamlarının gözetilmesi amacıyla monte edilen uyarı levhalarıyla dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmanın hedeflendiği belirtildi.

Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik’in her mahallesinde sadece insanların değil, hayvanların da yaşam kalitesini yükseltecek proje ve yatırımları hayata geçirdiklerini ifade ederek, hayvan hakları adına ve hayvan sorunlarının giderilmesi amacıyla ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Çağlayan Yeniköy’de vatandaşları dinledi

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Yeniköy’de sokakları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Çağlayan, Yeniköylülerden gelen talep ve şikayetleri de dinleyerek çözüm...

Kapat