Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1173 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İlana Çıktı

17 Mayıs 2019 - 42 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İlana Çıktı
Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İlana Çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıktı.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tokuç, “ İlçemiz ve üyelerimiz açısından son derece önemli olan bir konu. Yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ve üyelerimizin mutlaka bu destekten faydalanması gerekiyor” dedi.

Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, işlenmesi, paketlenmesi, arıcılık faaliyetleri, Kırsal turizm, su ürünleri yetiştirme, tarımsal alanlarda kullanılan makina parkuru ve yenilenebilir enerji konularında yapılacak yatırımların desteklenmesini içeren “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” programı kapsamında % 55 oranında hibe verilecek.

Proje bazlı yatırımlar için değerlendirmeye alınacak olan yatırımların proje teslim tarihi olarak 23 Ağustos 2019 tarihi ilan edildi.

En az 5.000 Avro ve En fazla 500.000 Avro

Bu “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında sadece “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecek. En az 5.000 Avro ve En fazla 500.000 Avro’ dur.

Desteklenen kalemler ; yapım işleri, makine ,ekipman alımları, genel hizmet harcamaları oluşturmaktadır.

Desteklenmeyen kalemler ise şöyle; Arazi ve mevcut binaların alımı, Kiralama giderleri, İkinci el makine/ekipman, Canlı hayvan alımı, Traktör, Ayni katkılar, İşletme giderleri

Desteklenecek sektörler, destek oranı ve destek bütçesi şu şekildedir; Bitkisel Üretimin

Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi , Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi , Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon

Faaliyetleri , Su Ürünleri Yetiştiriciliği , Makine Parkları, Yenilenebilir Enerji Tesisleri

Başvurular 08.07.2019 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 20.08.2019 tarihi saat 21:00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 23.08.2019, saat 18:00’dir.

 

Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 18 (on sekiz)ay olarak planlanmalıdır. Taksitlendirmenin ve ödemelerin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer almaktadır.

Başvurular hakkında detaylı bilgileri ve başvuru kurallarını içeren Başvuru Çağrı Rehberi resmi internet adresinden “ www.tkdk.gov.tr”  ve odamız “ www.orhangazitso.org.tr”  adresinden temin edilebilir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Zeytinyağı ve incirle kanserden korunun

Zeytinyağı ve incirden oluşan bir karışım özel bir tarifle adeta kanser ilacına dönüşüyor. Bu doğal ilaç, kanserden kalp hastalıklarına, şeker...

Kapat