...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1761 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tartar Keramet’te meşalelerle karşılandı

18 Mart 2014
Ana Sayfa » Foto Galeri » Tartar Keramet’te meşalelerle karşılandı
Tartar Keramet’te meşalelerle karşılandı

Belediye Başkanı İsmail Tartar ve beraberinde Demokrat Parti heyeti önceki gece Keramet Köyündeydi. Başkan İsmail Tartar Keramet köyü girişinde “Kırat” eşliğinde meşaleler ve havai fişekler ile karşılandı. Ziyarette Başkan Tartar’a Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da eşlik etti.

Belediye Başkanı İsmail Tartar köy ve belde ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz akşam Kerametteydi.

“İcrasız Köy Kalmadı”

Keramet Köyü sakinlerine hitaben konuşmaya ilk olarak Demokrat Parti İlçe Başkanı Adnan Kara başladı. İlçe Başkanı Kara konuşmasına; “Bu yağmurlu akşamda bizlere gösterdiğiniz bu ilgiden ve karşılamadan dolayı sizlere teşekkür ederim. Bütün köy ve beldeleri dolaştık. En son keramet “Keramet” köyündedir dedik ve sizlere geldik. Köyünüze girişte gördük. Çiftçinin yüzü Büyükşehir ile gülecekmiş. Ziraatçının yüzü Büyükşehir ile gülecekmiş. Ben şimdi şaşıyorum tabi. Bu bir yerel seçim. Bu bir yerel idarenin seçimi. Bizi yönetecek kişileri, liderleri seçeceğiz. Ben şimdi soruyorum siz ne zaman ziraatçının, zeytincinin yanında oldunuz? Zeytin dibe vurmuş. Milletvekilleri var. Sizlere geliyorlar. Gemlik 9 yıldır Büyükşehir. Zeytin Gemlik’te para ediyor Keramet’te mi etmiyor? Bunların fikri vatandaşı kandıralım oylarını kapalım. Mazot 5 lira olmuş. Benim çiftçim mağdur olmuş. Şimdi mi aklınız başınıza geldi? Banka müdürleri ile konuşuyoruz. Bize anlatıyorlar. İcrasız köy kalmadı diyorlar. Eskiden benim çiftçimin bankayla işi olmazdı. Zeytin dip yaptı. Çiftçi mağdur oldu. Aldı krediyi aldı krediyi bu hale geldi. Siz önce bunları izah edin. Sen Keramet’e ne yapacaksın onları anlat. Bırak palavra anlatmayı bırak.” Dedi.

 “Oylarınızı Lütfen Bölüp Parçalamayın”

Konuşmasında diğer parti temsilcilerine yüklenen Kara; “Sizin sadece bir çöp toplama işiniz yüzünden bütün muhtarlar icralık oldu. İsmail Tartar hiç siyaset yapmadı. Çöpleri de topladı, ihtiyaç olan hizmetleri de götürdü. İsmail Tartar ilçesini seviyor, sizleri seviyor. Siyaset yapmadı yapmayacak. Gazetelerde okuyoruz. Köyler bizim kalemiz diyorlar. Bedevinin birinin canı sıkılmış köylere gitmek istemiş. Başlamış serap görmeye. Kumdan kaleler görmeye başlamış. Baktıkça köyleri kale olarak görüyor. Keramet’e gelip de Sayın Neşet Çağlayan, Sayın Mehmet Topçu, Sayın Celal Sayın işte bu akşam kale görsünler kale. Biz sizlerin kalesini fethetmeye değil, kardeş olmaya, dost olmaya geldik. Bu siyasetçiler Keramet’i yeni öğrendiler yeni. Her kardeşimizin siyasi düşüncesine saygılıyız. Ama bu bir yerel seçim. Bu kardeşlik seçimi. Oylarınızı lütfen bölmeyin, parçalamayın. Sizlerden kardeşiniz İsmail Tartar’a destek istiyoruz. Kendi kardeşinize sahip çıkın.” Diyerek sözlerini noktaladı.

 “Biz Hep Yanınızda Olduk Ama Hiç Bunun Şovunu Yapmadık”

Daha sonra Keramet Köyü sakinlerine hitaben mikrofonu İsmail Tartar aldı. Başkan İsmail Tartar vatandaşların coşkulu alkışları arasında başladığı konuşmasında; “Keramet köyünün çok değerli sakinleri hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Yıllardır dostum, arkadaşım, ağabeyim, ablam olan sizlerden bu ilgiyi görmek beni gururlandırıyor. Doğduğum büyüdüğüm yetiştiğim bu şehirde Belediye Başkanı olmaktan onur ve şeref duyuyorum. 5 yıldır dimdik durduk, adam gibi adamlarla, alnımızda nokta kadar çamur olmadan bugün karşınızdayız. Ben sizlerin arasında yetiştim. Biz yeri geldiğinde tüm imkânlarımızla köy ve beldelerimizin yanında olduk. Bunun şovunu hiç yapmadık. Çünkü bu imkânlar yine sizlerin parasıyla gerçekleşti. İlçemiz dürüst insanlarla dolu bir mozaik. Ben ilçemizi küçük bir Türkiye diye tabir ediyorum. Etrafımızda bulunan başka yerleşim yerlerine baktığınızda bizimki gibi bir kaynaşma görülemez.” Dedi.

 “İsteriz ki Vekillerimiz bari Zeytin Festivaline Gelsin”

Konuşmasına vatandaşların alkışları ve tezahüratları eşliğinde devam eden Başkan İsmail Tartar; “Köylü Milletin Efendisidir sözü bitiyor. 31 Mart’ta Keramet Köyü, Keramet Mahallesi oluyor. Siyasi görüşü farklı ama ortak paydası Orhangazi sevdası olan arkadaşlarımız ile bu yola çıktık. Bu ilçeyi tekrar birlikte yönetmek için sizlerin karşısına çıktık. Ben günü geldiğinde kamyonetle de gezmesini bilen bir insanım. Bizim de 18 tane Milletvekilimiz var. Zeytincinin çiftçinin hakkını kimse savunmuyor. Bir de içimizden çıkan vekiller var. Biz isteriz ki en azından bizim vekillerimiz Zeytin Festivaline bari gelsin. 5 yılda 1 kere Zeytin Festivaline katılacak kadar sizleri seviyorlar. 2009 yılından bugüne dek hiç uçuk kaçık proje anlatmadım. Ben Keramet Ilıcasını Belediye Başkanı olduğumda öğrenmedim. Yeniköy’ün Maşatlık’ını Belediye Başkanı olduğumda öğrenmedim. Bu ilçede doğmak, büyümek, bu ilçeyi sevmekti benim avantajım. Bugün de yine bu duygularla yola çıktık.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

[Gallery not found]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Büyükşehir Meclisi toplandı

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Orhangazi’den Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Partili 4 ve DP’li 1...

Kapat