...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1835 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Terminal artık Burulaş’ın

16 Nisan 2014
Ana Sayfa » Güncel » Terminal artık Burulaş’ın
Terminal artık Burulaş’ın

Orhangazi’nin 30 Mart yerel seçimler sonrasında Büyükşehir Belediyesi merkez ilçesi olması ile birlikte Büyükşehirli dönem de resmen başlamış oldu. Yeni dönemin başlaması ile birlikte ilk uygulama Belediye’ye ait otobüs terminali ile ilgili geldi. Önceki gün yapılan Büyükşehir Meclisinde Orhangazi Terminalinin de içinde bulunduğu ilçe terminallerinin işletim hakkının Burulaş’a devredilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi ilk meclis toplantısının en önemli kararlarından birisi de Otobüs Terminali ile ilgili oldu. Büyükşehir uygulamasının başlaması ile birlikte Orhangazi Terminali de Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Burulaş şirketine devredildi.

 Mecliste karar alındı

Terminalin Burulaş’a devri ile ilgili karar ise önceki gün yapılan Büyükşehir Meclisinde alındı. Buna göre Orhangazi Belediyesi Otobüs Terminalinin de içinde bulunduğu tüm ilçelerdeki otobüs terminalleri Burulaş şirketine devredildi. Bu terminallerden elde edilecek olan gelirin yüzde 3’lük dilimi de Büyükşehir belediyesine aktarılacak.

 Terminale düzenleme yapılacak

Öte yandan bu devirlerle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de önümüzdeki günlerde ilçelerdeki bu terminallerde yeni düzenlemeler yapması bekleniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Geri çekilen oyun yeniden indirilecek

Flappy Bird, geliştiricisi tarafından mobil uygulama mağazalarından geri çekilmişti.

Kapat