Dolar : Alış : 4.7207 / Satış : 4.7292
Euro : Alış : 5.5240 / Satış : 5.5339
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1630 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Terminal artık Burulaş’ın

16 Nisan 2014
Ana Sayfa » Güncel » Terminal artık Burulaş’ın
Terminal artık Burulaş’ın

Orhangazi’nin 30 Mart yerel seçimler sonrasında Büyükşehir Belediyesi merkez ilçesi olması ile birlikte Büyükşehirli dönem de resmen başlamış oldu. Yeni dönemin başlaması ile birlikte ilk uygulama Belediye’ye ait otobüs terminali ile ilgili geldi. Önceki gün yapılan Büyükşehir Meclisinde Orhangazi Terminalinin de içinde bulunduğu ilçe terminallerinin işletim hakkının Burulaş’a devredilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi ilk meclis toplantısının en önemli kararlarından birisi de Otobüs Terminali ile ilgili oldu. Büyükşehir uygulamasının başlaması ile birlikte Orhangazi Terminali de Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Burulaş şirketine devredildi.

 Mecliste karar alındı

Terminalin Burulaş’a devri ile ilgili karar ise önceki gün yapılan Büyükşehir Meclisinde alındı. Buna göre Orhangazi Belediyesi Otobüs Terminalinin de içinde bulunduğu tüm ilçelerdeki otobüs terminalleri Burulaş şirketine devredildi. Bu terminallerden elde edilecek olan gelirin yüzde 3’lük dilimi de Büyükşehir belediyesine aktarılacak.

 Terminale düzenleme yapılacak

Öte yandan bu devirlerle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de önümüzdeki günlerde ilçelerdeki bu terminallerde yeni düzenlemeler yapması bekleniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
KHGB’den Köylere parke ve ödenek müjdesi

Orhangazi Kaymakamlığı, köylere hizmet götürme birliği, ilçeye bağlı bazı köyler için parke taşı ihalesi yapıyor. Orhangazi Kaymakamlığı, köylere hizmet götürme...

Kapat