...
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1835 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Topçu binlerle sahaya indi

18 Mart 2014
Ana Sayfa » Foto Galeri » Topçu binlerle sahaya indi
Topçu binlerle sahaya indi

Milliyetçi Hareket Partisi, seçim irtibat bürosu açılışında gövde gösterisi yaptı. Belediye Meclis Üyelerini tanıtımının yapıldığı Cumhuriyet Alanı’ndaki program mitinge dönüştü. Mitingde Eski Anavatan Partisi İlçe Başkanı Halil Uysal, Çakırlı Belediyesi eski başkanı Mustafa Türk ve Yeniköy Belediyesi’nin eski başkanı İbrahim Çelikten de kürsüye çıkıp Mehmet Topçu’yla birlikte el kaldırdı. Orhangazi Belediyesi’nin efsane başkanı merhum M.Turgut Ünlü’nün eşi Zehra Ünlü de Topçu’ya destek olan binlerce kişinin arasında yerini aldı. Neşet Çağlayan’a Tartar’ın eş başkanı diyen Topçu, Tartar’a da ‘Orhangazi’ye yaptıklarının hesabını vereceksin’ diyerek seslendi.

 Milliyetçi Hareket Partisi günlerdir hazırlığını yaptığı seçim irtibat bürosunu açtı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Koçdemir’in de katıldığı açılış Cumhuriyet Alanı’nda yapılan Meclis Üyesi adayları tanıtımıyla adeta mitinge dönüştü.

 Topçu’ya önemli destek

MHP’nin Cumhuriyet Alanı’ndaki programında Belediye Meclis Üyeleri ayrı ayrı sahneye çağırılarak tanıtıldı. Programda Topçu için önem taşıyan isimler de yer aldı. Eski Anavatan Partisi İlçe Başkanı Halil Uysal, Çakırlı Belediyesi eski başkanı Mustafa Türk ve Yeniköy Belediyesi’nin eski başkanı İbrahim Çelikten de adaylardan sonra sahneye davet edildiler ve Topçu ile birlikte el kaldırarak desteklerini açıkça gösterdiler. Orhangazi’de 20 yıl Belediye Başkanlığı yapan merhum M.Turgut Ünlü’nün eşi Zehra Ünlü de Mehmet Topçu’nun programına katılıp destek verenler arasında yer aldı.

Binler Topçu’ya destek oldu

MHP’nin Cumhuriyet Alanı’ndaki programını 3 Bin civarında Orhangazili takip etti. Alanı tamamen dolduran partililer Mehmet Topçu, Meclis üyesi adayları ve Grup Başkanvekili Vural’ı sık sık alkışladılar. Alandaki programdan sonra davetliler seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. Açılış sonrasında da pilav ikramı yapıldı.

 Ayırmadan, kayırmadan, buyurmadan…

Cumhuriyet Alanı’ndaki program MHP İlçe Başkanı Yüksel Akbayrak’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Akbayrak Orhangazi’de 25 yıl Belediye Meclis üyeliği yapmış Topçu’nun ilçenin geleceği için en doğru isim olduğuna vurgu yaparak, destek istedi. Cumhuriyet Alanı’nda konuşan MHP Orhangazi Belediye Başkan Adayı Mehmet Topçu, yerel seçimlerin hem Orhangazi hemde Türkiye için önemli olduğunu söyledi. Aylardır beraber çalıştığı kişilerin ne yerel nede genel iktidarın gücünü kullanarak yanında tuttuğu kişiler olmadığına dikkat çekerek, ‘Bu arkadaşlarım Orhangazi halkına hizmet etmek için, ilçenin gücüne güç katmak için, aylardır Japonun bıraktığı toza çamura aldırış etmeden yanımdalar’ dedi. Ayırmadan, kayırmadan, buyurmadan geldiklerini ifade eden Topçu, ‘Bizim anlayışımızda sormak, demokrasi var. Bütün Orhangazi’yi kucaklamak var. İnşallah kısmet olursa yüzde 40’ın, 50’nin değil yüzde 100’ün temsilcisi olacağız. Söz veriyorum, biz Orhangazi’nin temsilcisi olacağız, zeytincisinin, turşucusunun, hayvancısının, ormancısının, doktorun, öğretmenin, fabrika işçisinin, engelli vatandaşın, üreten kadının ve en önemlisi geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin teminatı biz olacağız’ dedi.

 ‘Belediye’de dolaplar dönüyor’

Son 5 yılda Orhangazi Belediyesi’nde bir takım dolaplar döndüğünü ileri süren Topçu, ‘Neşet Çağlayan ve İsmail Tartar ortaklığı eş başkanlık yaptılar’ dedi. Orhangazi’de temeli atılacak hastaneyle ilgili açıklama yapan Topçu, ‘Hastane 101 yataklı olursa her branştan 2 uzman bulunmak zorunda olur. En az 2 ameliyathane yapılmak zorundalar. Hastane C sınıfından A sınıfına yükselmiş olur dedim. O toplantıda Neşet Çağlayan 100 yataklıyı yapan Devlet 101’i de yapar dedi, oyladık. Sağlık Müdürlüğü’ne gittim de çok kötü bir olayla karşılaştım. Rahmetli Turgut ağabey zamanında yapılan mevcut hastane 80 yataklı. Yenisi 75 yataklı olarak yapılmakta. Bunu biz hak etmiyoruz’ diye konuştu. Topçu Orhangazi’nin cezalandırıldığını ifade etti.

 6,5 Milyon’a satılacak yeri 2,5 Milyon’a sattılar

Yusuf Korkusuz döneminde Bamesa yanındaki arsa 6,5 Milyon’a pazarlık edilmişti. Seçimden sonra İsmail bey ‘ben burayı satacağım’ dedi. Bende Belediye’de para var, imkanlar var, satınca ne yapacağız dedim. Dursun kenarda dedi. Yani yatırım yokken satmaya kalktı. Neticede ilk Meclis’te Ak Partililer ve benim oyum ile reddedildi. Ne olduysa ikinci Meclis’te yeniden önümüze geldi, Ak Partililerle birlikte satış yetkisi aldı. Orhangazi Belediyesi’nin paraya ihtiyacı yok. Nden satıldığını hiç anlamadım. 6,5 Milyon’a satılacak yer 2.5 Milyon Lira’ya satılmış. Başa geldiğimiz zaman bunların hesabını verecek, vermek zorunda. Benim arkadaşımdır o ama Orhangazi arkadaşlık tanımaz. Bunun hesabını vermek zorunda’ diye konuştu.

 Bir yılda 2 Milyon 750 Bin Lira ağırlama gideri

Belediye’nin ağırlama giderlerine dikkat çeken Topçu, ‘Son iki yılda Orhangazi’ye ne Cumhurbaşkanı geldi, ne Başbakan. Obama’da gelmedi, Putin’de gelmedi. Bir bizim Devlet Bahçeli’miz geldi. O da bir simitle peynir yedi, parasını da biz verdik. Ama Orhangazi Belediye Başkanı misafir karşılamak için bir yılda 2 Milyon 750 Bin Lira para harcamış. Ben Meclis’te her zaman sordum, ama hiçbir zaman düzgün cevap vermedi. Bu parayla ne olurdu biliyor musunuz? 1 tane okul olurdu. 50 tane basketbol sahası olurdu. 2 kültür merkezi olabilirdi. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını böyle yedirmeyiz’ dedi.

 Topçu Tartar’dan neden ayrıldı?

Orhangazi’de iki tane Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Topçu, Neşet Çağlayan’ı da Tartar’ın eş başkanlığını yapmakla suçlarken, ‘Birbirlerini kontrol ederek gidiyorlar. Bu para ne oldu diye de soruyorlar. Nereye gittiğini de bilmiyorlar. Şimdi çıkmış kayıkçı kavgası yapıyorlar’ dedi. Tartar’ın ‘Mehmet Topçu beni hazmedemedi, 4 ayda istifa etti kaçtı’ diye konuştuğunu söyleyen Topçu, ‘Herkes şahittir. Rahmetli Turgut abinin yanında tam 20 sene kaldım. Adam gibi adamdı o. Şimdi yanımda olan arkadaşlarımla birlikteydik’ diye konuştu.

Topçu, Tartar’ın yanından ayrılma nedenini ise şöyle açıkladı; Orhangazi’nin parasını, halkın parasını çarçur edilmesi sonucu, düşünülmeden yapılan harcamalardan, halkın parasıyla halka afra tafra yapanlardan, yapılmayan işlerden sorumlu olmamak için, başarısızlıklarla aynı çatıyı paylaşmamak için kaçtım arkadaşlar, kaçtım. Onlardan kaçtım.

 ‘Üretken belediyecilik için geliyoruz’

Milliyetçi Hareket Partisiyle 10 yıl önce bırakılan üretken belediyeciliği geri getirmeye hazırlandıklarını ifade eden Topçu, ‘Gösteriş için yapılmayan, İstanbul’dan Konya’dan çalıntı olmayan, halkın talebiyle yapılacak projelerle geliyoruz’ dedi. Topçu projelerini açıklarken de şunları söyledi; Mehmet Topçu için altyapıya karşı çıktı diyorlar. Türkiye’deki bankalar 0,89 oranla kredi verirken sen Japon yeniyle ne diye kredi alırsın anlayamadım. Kimsede anlayamadı. Artan kurla kredi verdiler. Yarın esas çamuru göreceğiz. O faizler yarın hepimizin karşısına çıkacak. Mevcut altyapı eksiğiyle fazlasıyla bir şekilde tamamlanacak. Şuan ki Belediye altına imza attı, yarım bırakmayacağız. Kaldırımları kullanılabilir hale getireceğiz. Tüm yaya yolları alt üst geçitler engelliler için rahat kullanılabilir olacak. Turizm potansiyeline uygun yatırımlar yapılacak. Ulaşım için bilimsel planlamalar yapılacak. Muradiye Mahallesi halkı için alt geçit yapılacak. Otopark sorununu bitireceğiz. Her mahalleye bir otopark yapacağız. Üretken bir Belediye beklentileri dikkate almalıdır. Kendi kendine yetebilmeli. Orhangazi’ye akıllı belediyeciliği getireceğiz. Dijital Belediyeciliği başlatacağız. Vatandaş çayını içerken işi görülmüş olacak. Kent Konseyi kuracağız. Belediye halka iç içe olacak. Halkın yönetime katkısı olacak. Şimdilerde sadece makam aracı ve maaş almak için kullanılan Belediye şirketini Orhangazi’nin faydasına kullanacağız. Her şeyinize yardım edeceğiz. Tüm cenaze işlemlerinizi biz yapacağız. Beş yıl hiçbir iş yapmadan, borçlu olan Belediye var. Parayı toprağa gömüyoruz diyorlar. Yeminle tek kuruş ödemediler. İhtiyaç sahibi vatandaşların elinden tutmak, halkın cenazesinden sünnetine her şeyinde yanında olacağız.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Bursa 7/24 gözlem altında

Bursa’nın 70 farklı noktasını 7 gün 24 saat gözlem altında tutan şehir kameralarının kontrol merkezini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı...

Kapat