Dolar : Alış : 7.3391 / Satış : 7.3524
Euro : Alış : 8.8679 / Satış : 8.8839
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 23 Kategoride 1490 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Turşu entegre tesisi için üreticilerle toplantı

22 Mart 2018 - 64 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Turşu entegre tesisi için üreticilerle toplantı
Turşu entegre tesisi için üreticilerle toplantı

Orhangazi Belediyesi’nin Gedelekli Turşu Üreticileri için Gedelek Mahallesi ile Gemiç mahallesi arasında Belediyeye ait 100 bin m2’lik arsa üzerinde planlanan Turşu Entegre tesisleri ile ilgili yaklaşık 10 gün önce Turşu Üretici firmaları ile yapılan toplantının ardından ikinci toplantısını Gedelek Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Başkan yardımcılarının yanı sıra Gedelek Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Şener, Gedelek Muhtarı Mehmet Dönmez ve Gedelek’te üretim yapan firmaların hibe destek alabilecekleri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Müdürlüğü’nden Proje Birim Amiri Muhammed Ali Akbayrak ile Yerinde Kontrol Birim Amiri Kerem Oğuz Şimit’in de katıldığı toplantıda Gedelek’te faaliyet gösteren üreticilerin katıldığı toplantıda yapılması planlanan Turşu Entegre Tesisleri ile ilgili destekleme alınabilecek alternatif hibe ve AB projeleri masaya yatırıldı.

GELİNEN NOKTA MASAYA YATIRILDI

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Turşu Entegre tesisleri ile ilgili ilk toplantıdan sonra kendilerinin çalışmalar yürüttüklerini belirterek, özellikle finansman konusunda alternatif çözüm önerileri üzerinde durduk. Bu konuda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun bu tür yatırımlar için yaptığı desteklemeler üzerinde durduk. Bugünkü toplantımızda TKDK yetkilileri de aramızda. Alınabilecek desteklemeler konusunda sizlere bilgi aktaracak dedi. Çağlayan bu desteklemelerden yararlanabilecekler için çalışma başlatılacağını belirterek, bu desteklemelerden yararlanamayacak olan firmalarımız için ise alternatif çözümler üretmek için uğraş vereceğiz dedi. Başkan Çağlayan, Ortak bir amaca doğru adım atmayı hedeflediklerini belirterek, bizler burada bu işe samimiyetle yaklaşıyor ve bu iş olsun diye gayret sarfetiyoruz. Sizler de bu konuya samimiyetle yaklamış olursanız bu sorunu birlikte çözelim diyoruz. Gedelek turşumuzun markalaşması ile ilgili yaptığımız çalışmaları tesisler ve üretim merkezleri noktasında da marka seviyesine taşımak istiyoruz dedi. Bundan sonraki süreçle ilgili atılan her adımı üretici temsilcilerimizle paylaşacağız. Kademe bu çalışmamızı tamamlayacağız ve inşallah Gedelekli Turşu firmalarımıza güzel bir tesis kazandıracağız dedi. Toplantıda TKDK yetkilileri, kurumun desteklemeleri ile ilgili olarak da firma yetkililerine bilgi aktardı. Gedelekli Turşucular TKDK ve diğer desteklemeler ile ilgili sorularına yanıt aradıkları toplantı sonunda Belediye, Muhtarlık, Kooperatif ve üreticilerden oluşan 5 kişilik bir komisyon kurularak çalışmaların daha hızlı yürütülmesi kararlaştırıldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

TEKNODIUM
Devamını oku:
Çağlayan’dan çalışan gazetecileri ziyaret etti

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Başkan yardımcısı Necmettin Şahin ve Meclis üyeleri ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İlçedeki...

Kapat